Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.329.2021.4.MGR
możliwość skorzystania z tzw. ulgi na złe długi
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 15 marca 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 15 marca 2021 r. (data wpływu 18 marca 2021 r.), pismem z dnia 21 czerwca 2021 r. (data wpływu 23 czerwca 2021 r.) oraz pismem z dnia 5 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 5 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z tzw. ulgi na złe długi - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z tzw. ulgi na złe długi. Wnioskodawca uzupełnił ww. wniosek pismem, które wpłynęło do tutejszego Organu w dniu 18 marca 2021 r.
Ponadto, wniosek ten uzupełniono pismem z dnia 21 czerwca 2021 r. (data wpływu 23 czerwca 2021 r.), nadanym w dniu 21 czerwca 2021 r. za pośrednictwem poczty oraz pismem z dnia 5 sierpnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 5 sierpnia 2021 r.).
We wniosku oraz jego uzupełnieniach przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest wspólnikiem (…) Spółka jawna, ul. …., NIP (…), KRS (…) - dalej jako: „Spółka lub Wykonawca”. Z tytułu dochodów osiąganych w Spółce jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych opodatkowanym na zasadzie podatku liniowego. Uczestniczy w zyskach Spółki w 50%. Spółka jest przedsiębiorstwem budowlanym. W dniu 3 stycznia 2019 r. Spółka zawarła umowę o roboty budowlane - dalej jako: „Umowa” - z firmą (…) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…), NIP (…), KRS (…) - dalej jako: „Inwestor”. Między stronami Umowy nie występują powiązania, o których mowa w art. 23m ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „uPIT”) i art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Przedmiotem Umowy było wykonanie robót budowalnych dla zadania: „Zmiana sposobu użytkowania budynku magazynowego na budynek biurowo-socjalny, sposobu użytkowania budynku magazynowego na budynek produkcyjno-magazynowy, rozbudowa budynku magazynowego, budowa naziemnego bezodpływowego zbiornika ppoż. wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną” na działkach ewidencyjnych numer … i …, jednostka ewidencyjna…., …, obręb ewidencyjny …, zgodnie z zakresem robót ujętych w załączniku Nr 2, który określa zakres przedmiotu Umowy, zgodnie z Dokumentacją (projekt zamienny wydany w marcu 2019 r.), opracowany przez Architekta i innymi decyzjami, i zezwoleniami oraz z obowiązującymi przepisami, i normami, wiedzą techniczną i sztuką budowlaną. Ponadto, zakres robót, obowiązki Wykonawcy i Inwestora zostały określone w pkt 5 Umowy, zgodnie z którym, roboty budowlane obejmowały realizację prac polegających na zmianie sposobu użytkowania budynku magazynowego na budynek biurowo-socjalny, zmianie sposobu użytkowania budynku magazynowego na budynek produkcyjno-magazynowy, rozbudowie budynku magazynowego, budowie naziemnego bezodpływowego zbiornika ppoż. wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną i zgodnie z Umową, dokumentacją projektową (załącznik Nr 4 do Umowy), harmonogramem (załącznik Nr 3 do Umowy) oraz tabelą elementów scalonych Wykonawcy (załącznik Nr 2 do Umowy). W zamian za wykonane przez Wykonawcę wszystkie roboty budowlane, zgodnie z postanowieniami Umowy i według harmonogramu uzgodnionego Umową, Inwestor zapłacić miał Wykonawcy uzgodnione Wynagrodzenie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right