Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4011.43.2021.3.MZA

w zakresie możliwości zastosowania preferencji podatkowej IP Box

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 2 marca 2021 r. (data wpływu 19 kwietnia 2021 r.), uzupełnionym 22 czerwca i 9 lipca 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania preferencji podatkowej IP Box –jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 kwietnia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania preferencji podatkowej IP Box.

Wniosek uzupełniono 22 czerwca 2021 r. pismem będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z 7 czerwca 2021 r. Znak: 0111-KDIB1-2.4011.43.2021.1.MZA. Jednakże wniosek nadal zawierał braki formalne, dlatego też pismem z 30 czerwca 2021 r. wezwano ponownie do uzupełniania wniosku, co też Wnioskodawca uczynił 9 lipca 2021 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Działalność polega na świadczeniu usług głównie na rzecz jednego podmiotu gospodarczego działającego w Polsce - na rzecz firmy X Sp. z o. o. - dalej jako „KLIENT”.

Wnioskodawca świadczy usługi szkoleniowe na rzecz osoby fizycznej, jednakże nie są one przedmiotem niniejszego wniosku. Ponadto przychód osiągany przez Wnioskodawcę z usług szkoleniowych ma znaczenie marginalne (wynosi poniżej 3% wszystkich przychodów osiąganych przez Wnioskodawcę z działalności gospodarczej).

W szczegółowy zakres usług Wnioskodawcy realizowanych przez Wnioskodawcę na rzecz wyżej wymienionego podmiotu gospodarczego (Klienta) wchodzi m.in. tworzenie oprogramowania zgodnie z wytycznymi Klienta, projektowanie systemów informatycznych zgodnie z wytycznymi Klienta, jak również modyfikowanie i dostosowywanie oprogramowania według wymagań biznesowych Klienta, tworzenie nowych funkcjonalności z zastosowaniem nowych algorytmów i wysokiej jakości kodu źródłowego („pod klucz” – tj. pod spersonalizowane, zindywidualizowane wymagania wskazane przez Klienta). Ponadto w zakres obowiązków Wnioskodawcy wchodzi również analiza i walidacja stworzonego oprogramowania. Wytwarzane przez Wnioskodawcę oprogramowanie, algorytm, system informatyczny oraz program podlega ochronie prawnej na podstawie zapisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. nr 24, poz. 83).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00