Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.460.2021.2.KO
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX)
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 kwietnia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 21 kwietnia 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 7 lipca 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 7 lipca 2021 r.) oraz pismem, które wpłynęło w dniu 16 lipca 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
Wniosek ten uzupełniono pismem z dnia 7 lipca 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 7 lipca 2021 r.) oraz pismem, które wpłynęło w dniu 16 lipca 2021 r.
We wniosku i jego uzupełnieniach przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest obywatelem Polski, prowadzi jednoosobową, pozarolniczą działalność gospodarczą z przeważającą działalnością według kodu 62.01.Z - Działalność związana z oprogramowaniem, na terenie RP i posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP w rozumieniu art. 3 ust. 1 i ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dalej: ustawa o PIT. Wnioskodawca jest współautorem polskiego wielomodułowego systemu informatycznego (…), wspierającego uczestników obrotu towarowego przy zarządzaniu środkami transportu oraz gospodarce magazynowej w transporcie morskim, ale i również śródlądowym i lądowym. System (…) usprawnia pracę kontrolerów, tzw. surveyorów zaangażowanych w czynności rzeczoznawczo-kontrolne. Jest to system czasu rzeczywistego, w którym wszyscy uczestnicy procesu w zakresie im przysługującym mogą obserwować działania pozostałych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right