Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.173.2021.1.PD

uprawnienie do odliczenia odpisów amortyzacyjnych od projektów zamortyzowanych jako wartości niematerialne i prawne w postaci kosztów prac rozwojowych

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 9 maja 2021 r. (data wpływu 9 maja 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uprawienia do odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z art. 18d ust. 2a ustawy o CIT odpisów amortyzacyjnych od projektów, które są amortyzowane jako wartości niematerialne i prawne w postaci kosztów Prac Rozwojowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uprawienia do odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z art. 18d ust. 2a ustawy o CIT odpisów amortyzacyjnych od projektów, które są amortyzowane jako wartości niematerialne i prawne w postaci kosztów Prac Rozwojowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Przedmiotem niniejszego wniosku jest potwierdzenie możliwości skorzystania przez Spółkę z ulgi na działalność badawczo-rozwojową w zakresie odpisów amortyzacyjnych od kosztów prac rozwojowych (stanowiących wartości niematerialne i prawne, dalej: „WNiP”), które to prace rozwojowe były tworzone w latach ubiegłych / są tworzone każdego roku, a następnie są przedmiotem amortyzacji (tj. na podstawie art. 18d ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 1406 z późn. zm., dalej: „ustawa o CIT”).

Wnioskodawca jest osobą prawną, czynnym podatnikiem VAT oraz przedsiębiorstwem, które oferuje świadczenia pozapłacowe pracownikom różnych firm oraz instytucji. Innymi słowy, Spółka jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie (…) (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00