Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.249.2021.2.ŁS

Ulga termomodernizacyjna – wydatki na ocieplenie przegrody budowlanej (jaką jest dach na budynku mieszkalnym jednorodzinnym) związane z ułożeniem nowego pokrycia dachu (blachodachówka), montaż okna dachowego, wymiana starych krokwi i starego deskowania, obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe, folia paroprzepuszczalna, wełna mineralna, podbitka, płyty OSB/-płyty kartonowo gipsowe oraz wykorzystane do budowy kominów - układu odprowadzenia spalin i szybu wentylacyjnego - układu doprowadzenia powietrza.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2021 r. (data wpływu 8 marca 2021 r.), uzupełnionym w dniu 26 maja 2021 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi termomodernizacyjnej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 26 maja 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi termomodernizacyjnej.

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca jest właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego usytuowanego na działce nr ewidencyjny X położonej w miejscowości B. (nr budynku X), XX-XXX., powiat X., województwo X. Budynek został wybudowany około 1940 r. Ze względu na upływ czasu i jakość wykorzystanych w tamtym czasie materiałów budowlanych wymaga on przeprowadzenia gruntownego remontu i termomodernizacji. Aby zachować kolejność robót należało rozpocząć remont budynku od wymiany starego pokrycia dachowego, zbudowanego z popękanej betonowej dachówki oraz wymiany pognitych krokwi i desek, na nową blachodachówkę, wraz z rynnami, rurami spustowymi i niezbędnymi obróbkami. Ponadto równocześnie należało wymienić stare kominy wraz z wentylacją w celu umożliwienia doprowadzania powietrza i odprowadzenia spalin, ponieważ stare nieszczelne kominy z cegły nie nadawały się do podłączania gazowego kotła kondensacyjnego lub kotła kondensacyjnego na paliwo stałe, których montaż planowany jest do ogrzewania przedmiotowego budynku. Mając w planie wykonanie termomodernizacji całego budynku, aby zmniejszyć koszty ogrzewania budynku remont, należało rozpocząć od dachu i wymiany kominów. Od początku 2020 r. Wnioskodawca rozpoczął przygotowania do wymiany pokrycia dachu i starych kominów. Zostały zakupione niezbędne materiały i do końca grudnia 2020 r. Wnioskodawca wymienił całe pokrycie dachowe wraz z rynnami, rurami spustowymi i wszelkimi obróbkami blacharskimi oraz kominami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00