Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.379.2021.1.AK

Czy wypłacone Wnioskodawcy wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, na skutek przywrócenia przez Sąd pracownika do pracy w wysokości zasądzonej wyrokiem Sądu, jest odszkodowaniem, które korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowi, że wolne od podatku są inne odszkodowania otrzymane na podstawie wyroku sądowego do wysokości określonej w tym wyroku?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 kwietnia 2021 r. (data wpływu 19 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego za czas pozostawania bez pracy, w związku z przywróceniem do pracy – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego za czas pozostawania bez pracy, w związku z przywróceniem do pracy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 28 listopada 2018 r. burmistrz Miasta rozwiązał z Wnioskodawcą umowę o pracę w trybie dyscyplinarnym na podstawie art. 52 § 1 ust. 1 Kodeksy Pracy, tj. ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych. W dniu 28 grudnia 2020 r. Sąd Rejonowy, Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w sprawie o sygn. akt …, z powództwa Wnioskodawcy przeciwko Urzędowi Miasta o przywrócenie do pracy i zasądzenie wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy, przywrócił Wnioskodawcę do pracy i zasądził od Urzędu Miasta na rzecz Wnioskodawcy kwotę … zł tytułem wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy pod warunkiem podjęcia w terminie 7 dni pracy od uprawomocnienia wyroku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00