Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 9 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.227.2021.2.SW
Zwolnienie z VAT udzielanej pożyczki, brak konieczności ustalania proporcji.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z 9 kwietnia 2021 r. (data wpływu 9 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych udzielenia pożyczki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 kwietnia 2021 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych udzielenia pożyczki.
We wniosku wspólnym złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania: A
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania: B
przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
A z siedzibą w Polsce (dalej: „Pożyczkodawca”) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. Podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej A jest świadczenie usług marketingowych na rzecz innych podmiotów z grupy zajmujących się produkcją i dystrybucją leków i wyrobów medycznych. W rubryce „Przedmiot działalności” Krajowego Rejestru Sądowego (dalej: „KRS”) Pożyczkodawcy nie została wpisana działalność związana z udzielaniem pożyczek, ani jakakolwiek inna działalność finansowa.
B (dalej: „Pożyczkobiorca”) również jest podmiotem z siedzibą w Polsce oraz czynnym, zarejestrowanym podatnikiem VAT. Głównym przedmiotem działalności B jest sprzedaż hurtowa gotowych produktów leczniczych, wyrobów medycznych i suplementów diety.
Spółki nie są ze sobą bezpośrednio powiązane, niemniej należą do jednej grupy spółek działającej w sektorze farmaceutycznym. Obie spółki uczestniczą w systemie (…)prowadzonym przez jeden z podmiotów grupy, w ramach którego mogą deponować nadwyżki finansowe i pokrywać niedobory (na zasadzie kredytu w rachunku bieżącym).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right