Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.81.2021.2.MR

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawiania faktur korygujących.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 marca 2021 r. (data wpływu 4 marca 2021 r.) uzupełnionym pismem z 5 maja 2021 r. (data wpływu 5 maja 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktur korygujących w odniesieniu do daty sprzedaży oraz obowiązku korygowania miesięcznych deklaracji – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktur korygujących w odniesieniu daty sprzedaży oraz obowiązku korygowania miesięcznych deklaracji. Wniosek uzupełniono w dniu 5 maja 2021 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka) prowadzi działalność w zakresie konfekcjonowania (czyli produkcji) i dystrybucji na terenie Polski i zagranicy (w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów) wyrobów stalowych. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Spółka sprzedaje towar wydając go ze swoich magazynów. Program komputerowy stosowany przez Spółkę do wystawiania faktur operuje terminem „data sprzedaży” na wystawianych fakturach a nie terminem „data dokonania dostawy towaru”. Daty dokonania dostawy nie będą określane na wystawianych fakturach ze względu na to, że zgodnie z art. 106e ust. 1 pkt 6 ustawy VAT data dokonania dostawy towaru musi być wskazana na fakturze tylko, jeśli „jest określona i różni się od daty wystawienia faktury”. W sytuacji zatem braku możliwości określenia z góry daty dokonania dostawy towaru (dnia, w którym nastąpi przeniesienie prawa do rozporządzania towarem jak właściciel) uprawnione jest odstąpienie przez Spółkę od oznaczania na wystawianych fakturach „daty dokonania dostawy towaru”.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00