Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.170.2021.2.MB
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 lutego 2021 r. (data wpływu 15 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 17 maja 2021 r. (data wpływu 17 maja 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach badawczo-rozwojowych od 01.10.2014 r.
Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest świadczenie usług programistycznych – projektowanie, planowanie i implementowanie oprogramowania, zarówno przeznaczonego dla końcowych użytkowników, jak i wykorzystywanego w samym procesie wytwarzania oprogramowania, w celu automatyzacji procesów z tym związanych. Usługi świadczone są na podstawie umowy o świadczenie usług z podmiotami posiadającymi siedzibę na terytorium kraju (B2B).
Usługi te dotyczą zarówno nowo powstającego oprogramowania, jak i kompleksowej modernizacji oprogramowania, mającej na celu optymalizację kosztów, poprawienie stabilności. Wnioskodawca tworzy ponadto prototypy oprogramowania, mające na celu (…) Efektem jest kod źródłowy oprogramowania, które nie dostarcza pełnej funkcjonalności, ale udowadnia lub przeczy założeniom oraz dokumentacja zwierająca wnioski i rekomendacje do dalszego rozwoju oprogramowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right