Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.241.2021.1.JM

Brak prawa do odliczenia podatku.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 marca 2021 r. (data wpływu 8 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „” – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

8 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „”.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną, nie prowadzi działalności gospodarczej, w związku z tym nie jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT. W ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego na realizację zadania „” Wnioskodawczyni złożyła wniosek do Stowarzyszenia na powierzenie grantu na realizację projektu grantowego polegającego na przygotowaniu i zorganizowaniu imprezy plenerowej pn. „”. Festyn rolniczo-ogrodniczy zorganizowany będzie w miejscowości. Będzie wydarzeniem aktywizującym do działań na rzecz promocji wsi, rolnictwa i ogrodnictwa. W atrakcyjnej i przystępnej dla wszystkich formie ma zaktywizować mieszkańców Gminy, aby w życiu codziennym wdrożyli zachowania mające na celu wzajemną pomoc, która przyczyni się do poprawy warunków życia rolników i mieszkańców wsi. Praca rolników wymaga nie tylko dużej sprawności i wytrzymałości, ale także określonego trybu życia, który nie każdemu odpowiada. To naprawdę ciężka praca, która wiąże się z licznymi wyrzeczeniami: ranne wstawanie, brak dni wolnych, monotonia, ciężka praca bez względu na święta czy niepogodę. Nie ma czasu na wakacje, gdyż lato to najważniejszy i najbardziej pracowity okres. Rolnik to bardzo ciężki zawód, do którego trzeba mieć odpowiednie przygotowanie. Rolnicy i ogrodnicy z Gminy nie mają zbyt dużo wolnego czasu, dlatego też pomysł organizacji festynu z zamiarem integracji, nauki oraz zabawy. Dzisiejsze rolnictwo różni się od tego sprzed kilkunastu lat. Do prowadzenia dużego czy nawet średniego gospodarstwa rolnego, niezbędne jest korzystanie z nowoczesnych technologii rolniczych. Bez nich, efektywność jest niska, zaś nowoczesne sprzęty i urządzenia dają ogromne możliwości. To sprawia, że gospodarstwa rolne stale się przekształcają, specjalizują i coraz częściej działają z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań rolniczych. Dzięki nowoczesnemu rolnictwu plony są obfitsze, a sama praca efektywniejsza i przy tym mniej męcząca, mniej angażująca ludzi, a więcej pośrednio także specjalistyczne maszyny i systemy. Technologie stosowane w nowoczesnym rolnictwie w Polsce i na świecie dają ogromne możliwości. Podczas festynu będą promowane nowoczesne technologie do wykorzystania w rolnictwie (nowoczesne maszyny, czujniki upraw, nowoczesne nawozy, wykorzystanie GPS, biotechnologia).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00