Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.120.2021.2.AK
Dotyczy - preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (tzw. IP Box).
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 stycznia 2021 r. (data wpływu 4 lutego 2021 r.) uzupełnionym pismem z 22 kwietnia 2021 r. (data wpływu 26 kwietnia 2021 r.) na wezwanie z 9 kwietnia 2021 r. Nr 0114-KDIP3-1.4011.120.2021.1.AK o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (tzw. IP Box).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca od 02 marca 2015 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą A. zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki.
Wnioskodawca na podstawie zawartej umowy o współpracę ze spółką mającą siedzibę na Gibraltarze (dalej: "Spółka") świadczy między innymi usługi informatyczne, których wynikiem jest program komputerowy.
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT. Omawiane we wniosku usługi programistyczne świadczone są przez Wnioskodawcę w Polsce, na zasadzie pracy zdalnej na rzecz Spółki.
Jeżeli zamierza Pani rozliczyć dochód z uwzględnieniem stawki 5%, zgodnie z art. 30ca ust. 1 ustawy podatek w wysokości 5% stosuje się wobec osiągniętego przez podatnika w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Wysokość kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej ustala się natomiast jako iloczyn dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej osiągniętego w roku podatkowym i wskaźnika obliczonego według wzoru (art. 30ca ust. 4 ustawy). Koszty uzyskania przychodu ponoszone przez Wnioskodawcę w ramach działalności gospodarczej związane z wytwarzaniem kwalifikowanego prawa własności intelektualnej będą wykorzystywane przez Wnioskodawcę do obliczenia wskaźnika nexus. Wnioskodawca nie nabywa wyników prac badawczo-rozwojowych związanych z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej od podmiotów powiązanych ani niepowiązanych, a także nie nabywa kwalifikowanego prawa własności intelektualnej. Zatem koszty ponoszone przez Wnioskodawcę to wyłącznie koszty na prowadzoną bezpośrednio przez podatnika działalność badawczo-rozwojową związaną z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej, które zostały określone w lit. a wzoru nexus.-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right