Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.151.2021.2.JG

W zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej 5% stawką podatkową (IP BOX).

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2021 r. (data wpływu 5 lutego 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 4 maja 2021 r. (data wpływu 5 maja 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej 5% stawką podatkową (IP BOX) jest:

  • nieprawidłowe w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania za rok(…)w sytuacji prowadzenia ewidencji, o której mowa w art. 30cb ust. 2 na bieżąco od (…)
  • nieprawidłowe w zakresie stanowiska Wnioskodawcy do pytań od 2 do 5, w którym dotyczy ono roku (…)
  • prawidłowe w pozostałym zakresie.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Wniosek został następnie uzupełniony pismem z dnia 4 maja 2021 r. (data wpływu 5 maja 2021 r.).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, polegającą na wytwarzaniu, rozwijaniu oraz ulepszaniu programów komputerowych (dalej: „Oprogramowanie" lub „Programy Komputerowe”). Na chwilę obecną Wnioskodawca współpracuje w sposób stały w oparciu o zawartą umowę o współpracy z jednym dużym kontrahentem (dalej: „Kontrahent”), na rzecz którego realizuje prace w zakresie tworzenia Oprogramowania, aczkolwiek możliwe jest również realizowanie przez Wnioskodawcę mniejszych zleceń na rzecz innych kontrahentów (Kontrahent oraz inni zleceniodawcy będą w dalszej części niniejszego wniosku określani łącznie jako „Zleceniodawcy").

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00