Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 6 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.3.2021.1.JK
Skutki podatkowe sprzedaży miejsca postojowego w hali garażowej oraz w zakresie skutki podatkowe sprzedaży komórki lokatorskiej.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 13 kwietnia 2021 r. (data wpływu 13 kwietnia 2021 r.) uzupełnionym pismem z dnia 15 kwietnia 2021 r. (data wpływu 15 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży miejsca postojowego w hali garażowej oraz w zakresie skutków podatkowych sprzedaży komórki lokatorskiej – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży miejsca postojowego w hali garażowej oraz w zakresie skutków podatkowych sprzedaży komórki lokatorskiej. Wniosek uzupełniono 15 kwietnia 2021 r. o dokument potwierdzający dokonanie opłaty za wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
- Małżonkowie, których obowiązuje ustrój wspólności majątkowej małżeńskiej są właścicielami miejsca postojowego w hali garażowej. Z punktu widzenia formalnoprawnego wskazani małżonkowie są w udziale wynoszącym 1/58 części współwłaścicielami nieruchomości stanowiącej samodzielny lokal niemieszkalny – garaż wielostanowiskowy. Przy zakupie udziału we współwłasności wskazanego lokalu niemieszkalnego został dokonany częściowy podział do korzystania z lokalu niemieszkalnego – garażu wielostanowiskowego, w ten sposób iż kupujący małżonkowie oraz ich następcy prawni korzystać będą na zasadzie wyłączności ze wskazanego miejsca postojowego (o numerze A), z wyłączeniem możliwości korzystania z pozostałych miejsc postojowych, w związku z czym kupujący małżonkowie zrzekli się prawa do korzystania z pozostałych miejsc postojowych. W konsekwencji, z prawem własności udziału we współwłasności w stanowiącym odrębną nieruchomość lokalu niemieszkalnego związane jest prawo osobiste wskazanych małżonków o treści „prawo do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego nr A, z wyłączeniem możliwości korzystania z pozostałych miejsc postojowych, na rzecz uprawnionych i ich następców prawnych”. Przedmiotowy udział we współwłasności nieruchomości (wraz ze związanym z nim prawem osobistym) został nabyty przez małżonków 1 października 2015 r. Małżonkowie planują dokonać sprzedaży przedmiotowego miejsca postojowego w hali garażowej w roku 2021 r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right