Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.22.2021.2.KT
w zakresie: określenia miejsca nabywanych przez Wnioskodawcę usług projektowych i opodatkowania podatkiem VAT ww. usług prawa do odliczenia od nabycia tych usług
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 4 stycznia 2021 r. (data wpływu 15 stycznia 2021 r.), uzupełnionym pismem z 4 kwietnia 2021 r. (data wpływu 7 kwietnia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- określenia miejsca nabywanych przez Wnioskodawcę usług projektowych i opodatkowania podatkiem VAT ww. usług – jest nieprawidłowe;
- prawa do odliczenia od nabycia tych usług – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca nabywanych przez Wnioskodawcę usług projektowych i opodatkowania podatkiem VAT ww. usług, jak również prawa do odliczenia od nabycia tych usług. Pismem z 4 kwietnia 2021 r. uzupełniono wniosek poprzez doprecyzowanie opisu sprawy, przeformułowanie pytania drugiego oraz własnego stanowiska.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz hotelowych, wraz z projektowaniem ich remontów budowlanych. Projekty dotyczą hoteli położonych na terytorium zarówno państw Unii Europejskiej, jak i poza nią.
Odsprzedawane przez Spółkę projekty, sporządzane są przez zatrudnionych na podstawie umów o pracę pracowników Spółki, jak i przez podmioty zewnętrzne będące czynnymi podatnikami VAT na terytorium kraju.
Nabywane od podmiotów zewnętrznych kompleksowe usługi projektowe obejmują: analizę oryginalnej, pierwotnej (otrzymanej od zleceniodawcy) dokumentacji remontu hotelu (rysunki i część opisowa), wyboru elementów składowych projektu, które muszą być zakupione w danym państwie (np. drzwi przeciwpożarowe, elementy instalacji elektrycznych) oraz tych, które mogą być zastąpione polskimi odpowiednikami, doboru zamienników z naciskiem na analizę atestów i spełniania norm, kontakt z klientem finalnym, w przypadku wątpliwości co do poszczególnych składników projektu oraz ich uwzględnienie w finalnym projekcie, nadzór nad procesem tworzenia dokumentacji wykonawczej przez pracowników zatrudnionych przez spółkę oraz ich koordynacja. Nabywana jest ostateczna dokumentacja projektowa obrazująca wykonanie prac remontowych oraz wyposażenia (meble, dywany, zasłony itp.) danej inwestycji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right