Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.125.2021.1.JS

ustalenie czy w przypadku transakcji, dla których podatek należny po korekcie wykazany został w deklaracjach za te same okresy co pierwotnie, Spółka miała prawo do odliczenia w tych deklaracjach podatku naliczonego w kwocie równej podatkowi należnemu, jednak nie wyższej niż zadeklarowana pierwotnie

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 23 lutego 2021 r. (data wpływu 26 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia czy w przypadku transakcji, dla których podatek należny po korekcie wykazany został w deklaracjach za te same okresy co pierwotnie, Spółka miała prawo do odliczenia w tych deklaracjach podatku naliczonego w kwocie równej podatkowi należnemu, jednak nie wyższej niż zadeklarowana pierwotnie – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia czy w przypadku transakcji, dla których podatek należny po korekcie wykazany został w deklaracjach za te same okresy co pierwotnie, Spółka miała prawo do odliczenia w tych deklaracjach podatku naliczonego w kwocie równej podatkowi należnemu, jednak nie wyższej niż zadeklarowana pierwotnie.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

P. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie m.in. produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: „VAT”) oraz jest zarejestrowana jako podatnik VAT-UE.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca dokonywał m.in. nabyć odpadów z tworzyw sztucznych od … GmbH z siedzibą w Niemczech (dalej: „Sprzedający”), które Spółka wykorzystywała do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem VAT. Sprzedający jest podatnikiem podatku od wartości dodanej i posiada ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych. Ponadto, Sprzedający jest zarejestrowany dla celów podatku VAT w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00