Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 7 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.86.2021.1.AJB

prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2021 r. (data wpływu 10 lutego 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pn. „...” – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu pn. „...”.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina Miasto ... planuje inwestycję „...”. Na powyższy projekt Gmina będzie starała się uzyskać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Realizacja powyższego zadania spowodowana jest koniecznością zapewnienia dostępności architektonicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami (w szczególności osób z niepełnosprawnością ruchową) do budynku Urzędu Miasta .... Konieczność dostosowania wspomnianego obiektu użyteczności publicznej wynika z obowiązków nałożonych ustawą z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1062 z późn. zm.). Realizowana winda służyć będzie w głównej mierze niepełnosprawnym klientom Urzędu Miasta, jak również umożliwi w przyszłości ewentualne zatrudnianie pracowników Urzędu z niepełnosprawnością ruchową.

Budynek główny Urzędu Miasta zlokalizowany jest w centrum miasta przy ul. Z uwagi na jego wiek i znaczne walory konserwatorskie wpisany został kilka lat temu do rejestru zabytków. Zabytkowy układ wnętrz, w tym klatki schodowej, uniemożliwia jego przebudowę w celu likwidacji barier architektonicznych. Jedynym technicznie możliwym rozwiązaniem problemu jest budowa zewnętrznej windy osobowej (platformy) w celu umożliwienia dostępu osobom niepełnosprawnym. Projektowana jest budowa zewnętrznego szybu windy przylegającego do elewacji wschodniej Ratusza. Winda umożliwi dotarcie do pierwszej (wysoki parter) i drugiej (I piętro) kondygnacji budynku, na których to kondygnacjach zlokalizowane są najistotniejsze pomieszczenia obsługi interesantów Urzędu Miasta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00