Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 6 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.994.2020.5.ICZ
Opodatkowanie cesji (sprzedaży) praw i obowiązków wynikających z Umowy Powierniczej przekazywanych przez Inwestora na rzecz Wnioskodawcy.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 8 grudnia 2020 r. (data wpływu 11 grudnia 2020 r.), uzupełnionym pismem z 9 marca 2021 r. (data wpływu 12 marca 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania cesji (sprzedaży) praw i obowiązków wynikających z Umowy Powierniczej przekazywanych przez Inwestora na rzecz Wnioskodawcy - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 grudnia 2020 r., do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania cesji (sprzedaży) praw i obowiązków wynikających z Umowy Powierniczej przekazywanych przez Inwestora na rzecz Wnioskodawcy.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 9 marca 2021 r. (data wpływu 12 marca 2021 r.), w związku z wezwaniem organu z 12 lutego 2021 r. znak: 0111-KDIB2-3.4014.408.2.BD, 0111-KDIB3-1.4012.994.2020.4.ICZ.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1387 ze zm., dalej: ustawa o PIT). Wnioskodawca zamierza zainwestować środki pieniężne za pośrednictwem platformy informatycznej pod adresem „…..pl” (dalej: Portal). Portal prowadzony jest przez spółkę działającą pod firmą X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej: Organizator). Przy pomocy Portalu wybrane spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (z reguły tzw. startupy, czyli spółki znajdujące się w początkowej fazie rozwoju, dalej: Startupy) mogą prowadzić kampanię crowdfundingową (dalej: Kampania Crowdfundingową). Kampania Crowdfundingową to kampania prowadzona przez Startup za pośrednictwem Portalu, w ramach której Startup przedstawia planowane przedsięwzięcie i oferuje podmiotom - zwanym dalej Inwestorami, a pojedynczo Inwestorem - nabycie udziałów, za pośrednictwem Portalu w zamian za wniesienie wkładów pieniężnych na ich pokrycie. Inwestor – w celu rozpoczęcia inwestowania zobowiązany jest utworzyć indywidualne konto internetowe na Portalu. W przypadku rejestracji, z momentem wypełnienia i przesłania formularza rejestracyjnego Inwestor akceptuje treść regulaminu (dalej: Regulamin). Regulamin określa zasady i warunki korzystania z Portalu, w tym zasady funkcjonowania Portalu. Inwestor dokonując rejestracji na Portalu oświadcza, że ma świadomość istnienia ryzyka inwestycyjnego związanego z korzystaniem z usług świadczonych za pośrednictwem Portalu. W celu ostrzeżenia każdego użytkownika Portalu - w tym Inwestora - Regulamin szczegółowo wyjaśnia skutki inwestowania za pomocą Portalu. Inwestor ma miejsce zamieszkania albo siedzibę w Polsce.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right