Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.929.2020.2.IM

IP BOX - preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, przesłanki działalności badawczo-rozwojowej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2020 r. (data wpływu 29 grudnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek ‒ uzupełniony pismem z 10 marca 2021 r. (data wpływu 10 marca 2021 r.) ‒ o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.

Zaistniały stan faktyczny 1.

Wnioskodawca od 02 lipca 2018 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi Działalność związana z oprogramowaniem ‒ PKD 62.01.Z.

Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a Ustawy o PIT i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Wnioskodawca na podstawie zawartej umowy o świadczenie usług z A GmbH w (…) świadczy usługi związane z tworzeniem aplikacji mobilnej, będącej elementem systemu e-commerce. Aplikacja umożliwia przede wszystkim prezentację asortymentu, komunikację marketingową z klientem oraz realizację procesu zakupowego. Wnioskodawca jako przedsiębiorca, ponosi odpowiedzialność za rezultat i wykonywanie czynności w ramach tej umowy. Umowa nie ogranicza Wnioskodawcy w wykonywaniu usług na rzecz innych podmiotów, nie zobowiązuje też A do składania zamówień na usługi Wnioskodawcy. Wnioskodawca ponosi odpowiedzialność, nawet, gdy do wykonania zlecenia zatrudni osoby trzecie. Na mocy umowy Wnioskodawca przenosi na A wszelkie, nieograniczone terytorialnie i czasowo prawa, tak do wytworzonych utworów, jak i do koncepcji, a A ma prawo dalszego przenoszenia nabytych praw na osoby trzecie. Strony określiły wynagrodzenie w wysokości (…) EUR za 1 godzinę świadczenia usług. Wynagrodzenie to obejmuje również przeniesienie praw do utworów i koncepcji, wytworzonych w ramach wykonywania usług na podstawie umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00