Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.66.2021.1.JK
Określenie czy posiadane dokumenty stanowią dokumenty, o których mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy o podatku od towarów i usług i czy posiadając te dokumenty oraz po spełnieniu reszty przesłanek, Wnioskodawca ma prawo zastosować dla takiej sprzedaży stawkę podatku 0%, przewidzianą dla eksportu towarów.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 19 lutego 2021 r. (data wpływu 19 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia czy posiadane dokumenty stanowią dokumenty, o których mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy o podatku od towarów i usług i czy posiadając te dokumenty oraz po spełnieniu reszty przesłanek, Wnioskodawca ma prawo zastosować dla takiej sprzedaży stawkę podatku 0%, przewidzianą dla eksportu towarów – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia czy posiadane dokumenty stanowią dokumenty, o których mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy o podatku od towarów i usług i czy posiadając te dokumenty oraz po spełnieniu reszty przesłanek, Wnioskodawca ma prawo zastosować dla takiej sprzedaży stawkę podatku 0%, przewidzianą dla eksportu towarów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi indywidualną działalność gospodarczą pod nazwą (…) z siedzibą w miejscowości (…), która zajmuje się produkcją i sprzedażą urn do przechowywania prochów zmarłych.
Wspomniane artykuły Wnioskodawca sprzedaje na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej oraz firm mających miejsce zamieszkania i siedzibę przede wszystkim poza terytorium Unii Europejskiej m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Kanadzie, Australii. Zainteresowany prowadzi również sprzedaż na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej oraz firm mających miejsce zamieszkania i siedzibę na terenie Unii Europejskiej, ale jest to bardzo niewielka ilość, zaledwie kilka procent ogólnej sprzedaży. Jednak w niniejszym opisie sprawy Wnioskodawca chciałby się odnieść do sprzedaży artykułów poza granicę Unii Europejskiej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right