Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.865.2020.2.HD
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej – IP BOX.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 grudnia 2020 r. (data wpływu 4 grudnia 2020 r.), uzupełnionym w dniu 26 lutego 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 26 lutego 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone pod potrzeby indywidualne klienta (zwane dalej: Oprogramowaniem). Wnioskodawca obok działalności programistycznej prowadzi również działalność szkoleniowo-doradczą (około 5% ogółu), co nie będzie przedmiotem niniejszej działalności.
Tworzone oprogramowanie (od podstaw) jest umocowane w tzw. warstwie Front-Endowej oraz komunikacyjnej (REST API). Przykład zrealizowanego projektu to wewnętrzny system umieszczony w chmurze służący do zarządzania warsztatami organizowanymi u klienta. Potrzeba pokrycia wszystkich ścieżek biznesowych u klienta sprawiła, że musiał zamówić autorski produkt, gdyż na rynku nie istnieje gotowy produkt rozwiązujący wskazane problemy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right