Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.550.2020.2.RST
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, rozliczenie podatku należnego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późń. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 grudnia 2020 r. (data wpływu za pośrednictwem ePUAP 21 grudnia 2020 r.) uzupełnionym w dniu 28 stycznia 2021 r. (data wpływu 3 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, rozliczenia podatku należnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 grudnia 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, rozliczenia podatku należnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego. Wniosek został uzupełniony w dniu 28 stycznia 2021 r. (data wpływu 3 lutego 2021 r.).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (dalej: „Spółka”), prowadzi działalność gospodarczą obejmującą świadczenie usług dla podmiotów z branży chemicznej, zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i na całym świecie. Wśród jej usług wymienić należy realizację kompleksowych usług związanych z obsługą, planowaniem, budową oraz rozwojem infrastruktury logistycznej. Na moment składania wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej prawa podatkowego Spółka jest już czynnym, polskim podatnikiem podatku od towarów i usług.
Spółka realizuje obecnie projekt związany z budową zaplecza logistycznego w kompleksie chemicznym znajdującym się na terytorium Polski w (…). Budowa przedmiotowego zaplecza stanowi element kompleksowego projektu rozbudowy kompleksu chemicznego, realizowanego na rzecz polskiej spółki z sektora chemicznego (dalej: „Właściciel”). Głównym wykonawcą inwestycji jest podmiot południowokoreański, działający przez oddział przedsiębiorcy zagranicznego oraz posiadający stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (dalej: „Główny Wykonawca”). Spółka jest podwykonawcą Głównego Wykonawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right