Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.3.2021.2.SM
w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 grudnia 2020 r. (data wpływu 5 stycznia 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 10 marca 2021 r. (data wpływu 12 marca 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 10 marca 2021 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy oraz wskazanie, że w związku z uzupełnieniem wniosku stanowisko Wnioskodawcy oraz uzasadnienie tego stanowiska nie ulegają zmianie.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.
Charakterystyka ogólna
Główną działalnością …Spółki Akcyjnej (dalej jako: „Wnioskodawca”, „Spółka” lub „…”), z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest produkcja i sprzedaż wyrobów chemicznych. Wnioskodawca jest obecnie …w Polsce, a …w Europie, producentem …. Produkuje także …. Na rodzinnym rynku, Spółka jest największym wytwórcą tego asortymentu, pod znaną marką konsumencką: …. W portfolio Wnioskodawcy znajdują się także inne wyroby chemiczne – …, …, …, …, … oraz ….
Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. W ramach swojej działalności dokonuje przede wszystkim czynności opodatkowanych, np. sprzedaż towarów i usług, ale też w niewielkim zakresie czynności nieopodatkowanych (zwolnionych), jak np. udzielanie gwarancji finansowych podmiotom powiązanym czy świadczenie usług medycznych na rzecz pracowników (odsprzedaż usług zakupionych od podmiotów medycznych). Obrót z tytułu czynności zwolnionych od VAT jest jednak na tyle niski, że Spółka nie stosuje współczynnika dla celów odliczania podatku naliczonego od zakupów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right