Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.919.2020.1.TR

Przychód korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a) tejże ustawy, do wysokości limitu wynikającego z cyt. rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2020 r. (data wpływu 10 grudnia 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 9 marca 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Pracownik Wnioskodawcy – Spółki na polecenie Prezesa został wysłany w podróż służbową poza miejscowość, w której znajduje się siedziba Spółki. Na tę okoliczność został wystawiony druk Polecenie wyjazdu. Na ww. druku zostały wpisane następujące dane: numer polecenia wyjazdu, imię i nazwisko pracownika miejsce podróży, cel podróży, data wystawienia, określenia środka transportu, czyli numer rejestracyjny samochodu oraz jego pojemność. Dokument został zatwierdzony przez Prezesa Spółki. Pracownik w trakcie podróży potwierdził pobyt w miejscu wyjazdu. Po powrocie dokonał rozliczenia tj. podał datę podróży, opisał trasę skąd i dokąd jechał, określił cel podróży, wskazał ilość przejechanych kilometrów, stawkę za 1 km, tj. 0,8358 (wysokość zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury), kwotę wynikającą z przemnożenia liczby faktycznie przejechanych kilometrów i stawki za 1 km. Dane te zostały podpisane przez pracownika i zatwierdzone przez Prezesa Spółki. Na podstawie tego dokumentu została wypłacona pracownikowi należność w pełnej wysokości, bez potrącenia podatku dochodowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00