Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.3.2021.1.JS

określenie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz kurs przeliczeniowy walut dla dostaw towarów, dla których określono okresowe terminy rozliczeń

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 grudnia 2020 r. (data wpływu 8 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz kursu przeliczeniowego walut dla dostaw towarów, dla których określono okresowe terminy rozliczeń – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 stycznia 2021 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego oraz kursu przeliczeniowego walut dla dostaw towarów, dla których określono okresowe terminy rozliczeń.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką z siedzibą w Polsce. (…) Spółka jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT.

Spółka zamierza zawrzeć z kontrahentem, posiadającym siedzibę w Polsce oraz zarejestrowanym w Polsce jako czynny podatnik VAT (dalej: „Odbiorca”) umowę (dalej: „Umowa”), która przewiduje, że Wnioskodawca będzie dostarczał Odbiorcy towary z wykorzystaniem magazynu, należącego do Odbiorcy. Magazyn (silos) znajduje się na terytorium Polski.

Odbiorca będzie zamawiał od Spółki towary na podstawie zgłaszanych przez Wnioskodawcę raz na kilka tygodni prognoz. W każdej prognozie Odbiorca oznaczy szacunkową ilość zamawianych towarów.

Uzupełnienia stanu towarów w magazynie będą realizowane na podstawie przekazanego za pośrednictwem poczty elektronicznej Wywołania, w którym zostanie wskazana ilość zamawianych towarów, stanowiąca każdorazowo wielokrotność pełnego pojazdu cysterny (25 ton). Wnioskodawca będzie zobowiązany do uzupełnienia towarów w magazynie w terminie 5 dni roboczych od Wywołania. Za organizację transportu uzupełniającego stan magazynu będzie odpowiadać Spółka.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00