Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.823.2020.2.KP

Ulgi badawczo-rozwojowej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 września 2020 r. (data wpływu 24 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej jest:

  • nieprawidłowe – w części dotyczącej uznania za koszty kwalifikowane odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wydatków na raty leasingu za maszyny i obrabiarki (pytanie oznaczone we wniosku nr 3),
  • prawidłowe – w pozostałej części.

UZASADNIENIE

W dniu 24 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek ‒ uzupełniony pismem z 2 lutego 2020 r. (data wpływu 4 lutego 2020 r.) ‒ o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca X jest wspólnikiem (posiada 50% udziałów) w spółce cywilnej – A

Spółka ta zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą głośników szerokopasmowych oraz kolumn zbudowanych w oparciu o zaprojektowane i wytworzone przez spółkę głośniki.

Głośniki projektowane i produkowane przez spółkę są jednymi z najbardziej nowoczesnych, zaawansowanych i nowatorskich konstrukcji tego typu na rynku światowym. Stan ten został wielokrotnie potwierdzony przez recenzentów najważniejszych magazynów poświęconych tematyce audio, takich jak (…).

1. Stan faktyczny.

Spółka w sposób ciągły przeprowadza prace mające na celu stworzenie nowych rozwiązań i technologii nieznanych dotychczas na rynku audio, oraz mających na celu ulepszenie już istniejących rozwiązań w tej dziedzinie. Dzięki takim pracom na przestrzeni kilku lat spółce udało się uzyskać znaczącą przewagę technologiczną nad bezpośrednią konkurencją z całego świata, zbudować globalną sieć dystrybucji oraz wysoką rozpoznawalność marki w swojej branży.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00