Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.802.2020.2.KP
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 listopada 2020 r. (data wpływu 19 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony 7 grudnia 2020 r., 29 grudnia 2020 r. oraz 25 stycznia 2021 r. – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania.
Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Od 2019 roku na podstawie zawartych umów B2B z kontrahentami Wnioskodawca realizuje działalność badawczo-rozwojową związaną z tworzeniem i rozwojem platformy oprogramowania oraz tworzeniem raportów.
Podatnik w ramach współpracy uczestniczył w następujących projektach: Tworzenie oprogramowania i administrowanie platformy S. S jest to technologia chmurowa, kojarzona głównie z systemem typu C, jednak oprócz tego daje duże możliwości budowania od zera, oraz modyfikacji istniejących już na niej gotowych aplikacji. Co ważne do Wnioskodawcy w większości przypadków użytkownicy systemu zgłaszają się bezpośrednio, lub pośrednio przez analityka, opisując swoje wymagania. Tym samym Podatnik na rzecz użytkowników systemu wykonuje następujące zlecenia: stworzenie nowej aplikacji z niestandardową logiką i widokami, modyfikacja istniejącej aplikacji, żeby spełniała nowe wymagania biznesowe, automatyzacja procesów, systematyczne powiadomienia wychodzące z systemu, backupowanie danych, budowanie warstw uprawnień i widoku danych, mechaniki ‘o, które robią po naciśnięciu przycisku coś, co wcześniej użytkownik musiał robić sam manualnie i przeznaczał na to sporo czasu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right