Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.779.2020.2.MB
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 listopada 2020 r. (data wpływu 12 listopada 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 11 lutego 2021 r. (data wpływu 16 lutego 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (dalej: Wnioskodawca lub Przedsiębiorca) prowadzi od 11 grudnia 2012 r. działalność gospodarczą pod nazwą (…), zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Przeważającym przedmiotem jego działalności jest działalność związana z działalnością portali internetowych oraz wykonuje działalność związaną z oprogramowaniem, polegającą na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania.
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy na podstawie art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) i rozlicza się z podatku dochodowego w oparciu o prowadzoną podatkową księgę przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca, na podstawie umów z kontrahentami w Polsce, odpłatnie udostępnia – sprzedaje licencje – dostępy do swojego autorskiego programu (…). Odpłatne udostępnienie następuje z reguły na okres jednego roku z możliwością przedłużenia, na zasadzie licencji. Użytkownik może odnowić dostęp po upływie okresu, na który została zawarta umowa. Użytkownik nie ma prawa do korzystania z programu po upływie okresu obowiązywania umowy. Użytkownik może uzyskać dostęp do poszczególnych modułów programu. Za udostępnienie ww. licencji do ww. programu komputerowego Wnioskodawca otrzymuje określone w umowach licencyjnych wynagrodzenie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right