Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.42.2021.1.MŻ

W zakresie opodatkowania podatkiem VAT usługi wynajmu Nieruchomości

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 stycznia 2021 r. (data wpływu 29 stycznia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usługi wynajmu Nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usługi wynajmu Nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką zagraniczną, prowadzącą w Polsce działalność poprzez polski oddział spółki. W Polsce jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca posiada na terenie Polski nieruchomości, w tym kompleks działek, z których jedna zabudowana jest budynkiem mieszkalnym z garażem.

Obecnie negocjowana jest umowa długoterminowego wynajmu przedmiotowego budynku wraz z działką z Najemcą (podmiot prowadzący działalność gospodarczą). Umowa zawiera prawo Najemcy do podnajęcia całości lub części nieruchomości, jak i zobowiązanie Wnioskodawcy do rozbudowy nieruchomości (po zakończeniu której budynek nadal będzie budynkiem mieszkalnym, a z kolei kwota odpłatności za wynajem odpowiednio wzrośnie o ustaloną kwotę).

Najemca zamierza wykorzystywać przedmiotową nieruchomość na cele prowadzenia działalność gospodarczej (biura, sala konferencyjna, lobby, sekretariat itp.) jak i również na cele mieszkaniowe. Najemca będzie samodzielnie decydował m.in. w sprawach takich, jak: wystrój i wyposażenie budynku w zakresie urządzenia części dotyczącej działalności gospodarczej, jak i zakresie funkcji mieszkalnej, oraz części wspólnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00