Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.677.2020.2.AD
Możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2020 r. (data wpływu 17 listopada 2020 r.), uzupełnionym w dniu 18 stycznia 2021 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w ww. zakresie. Wniosek uzupełniony został w dniu 18 stycznia 2021 r.
W ww. wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca od dnia 1 lipca 2020 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i informacji o Działalności Gospodarczej, której przeważającym przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. la ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów, a wybrany przez niego rodzaj opodatkowania to podatek liniowy.
Od początku prowadzenia działalności gospodarczej, Wnioskodawca współpracuje z polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością na podstawie umowy o świadczenie usług. Wnioskodawca zgodnie z przywołaną umową zobowiązał się do świadczenia na rzecz spółki usług w zakresie programowania w technologii „N”. W praktyce Wnioskodawca jest odpowiedzialny za wytwarzanie nowego, własnego kodu zgodnie z wymaganiami klienta spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right