Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.856.2020.2.MN
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 listopada 2020 r. (data wpływu 9 listopada 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 8 stycznia 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Wniosek został następnie uzupełniony pismem z dnia 8 stycznia 2021 r.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca od dnia 2 lutego 2018 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod firmą X, której przeważającym przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów na zasadach ogólnych. W ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej od dnia 1 lipca 2020 r. współpracuje on z T. ... sp. z o.o. z siedzibą w S. na podstawie umowy o świadczenie usług. Na podstawie przedmiotowej umowy Wnioskodawca zobowiązany jest do świadczenia na rzecz Spółki usług badawczo-rozwojowych i przedwdrożeniowych w ramach realizacji projektu Spółki. W praktyce Wnioskodawca zajmuje się pracą nad prototypem silnika x opartych o sieć neuronową (od strony backendowej). Czynności w ramach projektu podzielone są na cztery etapy. Wytwarzane przez Wnioskodawcę oprogramowanie będzie służyć do rozpoznawania kategorii problemów zgłaszanych przez użytkownika, a także będzie umożliwiać skonfigurowanie odpowiedniej reakcji x a i ogólnie interakcję z nim. Wnioskodawca ma za zadanie wytwarzanie kodu oprogramowania dla prototypu x 2.0., zgodnie z celem projektu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right