Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.812.2020.2.JK
Ulga termomodernizacyjna – termomodernizacja dachu.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 listopada 2020 r. (data wpływu 9 listopada 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 4 stycznia 2021 r. (data wpływu 12 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi termomodernizacyjnej – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi termomodernizacyjnej.
Z uwagi na fakt, że wniosek nie spełniał wymogów formalnych, o których mowa w art. 14b § 3 Ordynacji podatkowej, pismem z dnia 28 grudnia 2020 r. nr 0112.KDIL2-1.4011.812.2020.1.JK wezwano Wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania.
Wezwanie wysłane w dniu 28 grudnia 2020 r . zostało doręczone w dniu 30 grudnia 2020 r. Natomiast w dniu 12 stycznia 2021 r. (data nadania 5 stycznia 2021 r.) wniosek został skutecznie uzupełniony.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest właścicielem domu jednorodzinnego położonego w (…). Wnioskodawca jest podatnikiem opłacającym podatek dochodowy według skali podatkowej. Do 2018 r. Wnioskodawca zdążył przeprowadzić już przedsięwzięcie termomodernizacyjne polegające na ociepleniu budynku styropianem oraz wymianie kotła CO na oszczędny na ekogroszek.
Dach budynku był w opłakanym stanie. Część położona w całości „na podwórku”, pokryta była szkodliwym dla zdrowia eternitem, w wielu miejscach popękanym. Na spadzistej części dachu znajdowała się stara dachówka. Wchodząc na nieużytkowane poddasze, w wielu miejscach było widać prześwity pomiędzy dachówkami. W dachu było również nieszczelne okno. Pomimo dotychczasowej wymiany kotła CO, na nowoczesny i ociepleniu ścian, ogrzewanie budynku nadal było bardzo kosztowne. Po uzbieraniu środków finansowych Wnioskodawca postanowił dokonać inwestycji polegającej na wymianie dotychczasowego pokrycia dachowego. Z uwagi na chęć zaadaptowania w przyszłości poddasza, niezbędne było podniesienie, nadbudowa budynku ze ściętym dachem w części „od podwórka”. Część budynku ze spadzistym dachem „od ulicy” oraz ta z eternitem nie wymagała nadbudowy. Na całości budynku zostały również wymienione rynny. Całość dachu została odeskowana, położono blachodachówkę koloru czerwonego, a od wewnątrz ocieplono wełną mineralną. W części spadzistej budynku, która nie była podnoszona znajdują się obecnie dwa szczelne okna dachowe, dzięki którym poddasze jest oświetlone. Po zdjęciu dotychczasowego pokrycia dachowego okazało się, że stan belek nie pozwala na dalsze istnienie na dachu – były w wielu miejscach spróchniałe. W niepodniesionej części budynku nie planowano wymiany belek. Jednak z uwagi na zaistniałą sytuację na całym budynku zostały położone nowe belki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right