Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 8 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.739.2020.2.WS

Ulga badawczo-rozwojowa.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 października 2020 r. (data wpływu 26 października 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej:

  • jest nieprawidłowe – w części dotyczącej możliwości zaliczenia do kosztów kwalifikowanych wynagrodzeń urlopowych,
  • jest prawidłowe – w pozostałej części.

UZASADNIENIE

W dniu 26 października 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 18 stycznia 2021 r. (data wpływu 19 stycznia 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.

Wnioskodawca jest przedsiębiorcą prowadzącym działalność jako wspólnik spółki jawnej (dalej jako Spółka – w związku z tym w dalszej części wniosku opisywana będzie działalność Spółki).

Posiada on miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP.

Spółka sprzedaje swoje produkty zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Działalność Spółki polega na tworzeniu i sprzedaży (…) Spółka produkuje wyłącznie w Polsce, a ponadto wszystkie produkty posiadają odpowiednie normy jakościowe Unii Europejskiej.

Spółka oferuje swoje produkty ostatecznym konsumentom bezpośrednio na rynku B2C, jak i pośrednio na rynku B2B. Transakcje na rynku B2C (business-to-consumer) odbywają się za pośrednictwem własnych sklepów internetowych oraz poprzez platformy (…). Na rynku B2B Spółka obsługuje kilkaset podmiotów gospodarczych, stosując usługę, gdzie proces wysyłki leży po stronie dostawcy (spółki).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00