Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 2 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.807.2020.1.JO

możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją operacji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1235, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 grudnia 2020 r. (data wpływu 30 grudnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją operacji pt. (…) – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją operacji pt. (…).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Stowarzyszenie (…) jest organizacją posiadającą osobowość prawną, nie jest „płatnikiem podatku VAT” i nie figuruje w ewidencji „płatników podatku VAT”. Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie na realizację projektu, podpisując umowę o przyznaniu pomocy. Projekt dotyczy poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie wsparcia: rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej. Operacja pt. (…) została zrealizowana w 2020 roku.

W wyniku realizacji zadania został osiągnięty cel: Udostępnienie mieszkańcom i turystom z obszaru LSR ścieżki edukacyjno-przyrodniczej (…) jako ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej.

Przed podjęciem decyzji o realizacji przedsięwzięcia Wnioskodawca dokonał analizy lokalnych potrzeb w zakresie poprawy jakości życia oraz stworzenia ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, która będzie miała wpływ na budowanie atrakcyjnego produktu turystycznego. Wybudowane miejsce powinno stanowić wizytówkę Gminy i jednocześnie będzie wpływać na rozwój usług turystycznych. Potrzeby mieszkańców stale się zmieniają, a wymagania w zakresie oferty spędzania wolnego czasu (oferty turystycznej), poprawy jakości życia, czy możliwości uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach - rosną wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa. Stworzenie miejsca, z którego mogliby korzystać turyści, gdzie mogliby spotykać się mieszkańcy i goście, gdzie najmłodsi i starsi mogliby spędzać aktywnie wolny czas - stało się priorytetem dla Stowarzyszenia. Jednocześnie istotne okazało się takie zagospodarowanie terenu, żeby miejsce to było nie tylko atrakcją ale również wizytówką, która będzie przyciągać turystów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00