Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.693.2020.1.RR
Możliwość zastosowania stawki podatku VAT 0% dla otrzymywanych zaliczek związanych z eksportem towarów, w odniesieniu do którego dostawy realizowane będą w terminie przekraczającym okres, o którym mowa w art. 41 ust. 9a ustawy o VAT.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2020 r. (data wpływu 16 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku VAT 0% dla otrzymywanych zaliczek związanych z eksportem towarów, w odniesieniu do którego dostawy realizowane będą w terminie przekraczającym okres, o którym mowa w art. 41 ust. 9a ustawy o VAT – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 listopada 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku VAT 0% dla otrzymywanych zaliczek związanych z eksportem towarów, w odniesieniu do którego dostawy realizowane będą w terminie przekraczającym okres, o którym mowa w art. 41 ust. 9a ustawy o VAT.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz następujące zdarzenie przyszłe:
(…) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa (dalej jako: Wnioskodawca) posiada siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Polski i jest czynnym podatnikiem VAT, VAT-UE oraz posiada aktywny numer EORI. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest wytwarzanie maszyn do zgrzewania tworzyw sztucznych oraz maszyn wspierających zgrzewanie (wycinarki, podajniki itd.).
W związku z prowadzoną działalnością Wnioskodawca otrzymuje zlecenia i zawiera umowy z kontrahentami zagranicznymi, w szczególności ze Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Rosji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Kanady i Chin, którzy zlecają Wnioskodawcy wyprodukowanie określonych maszyn na warunkach określonych w zawartej przez strony umowie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right