Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.749.2020.1.JK2

Wnioskodawczyni ma możliwość odliczenia - w ramach ulgi termomodernizacyjnej, wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - wydatków poniesionych na termomodernizację dachu budynku mieszkalnego jednorodzinnego, związanych z usunięciem starego pokrycia dachowego (eternitu), termoizolacją dachu za pomocą folii oraz membrany dachowej, zainstalowaniem brakujących drewnianych elementów konstrukcji dachu (łaty i kontrłaty) oraz wymianą zużytych elementów, ułożeniem nowego pokrycia dachowego z blachodachówki z wykorzystaniem gąsiorów dachowych, wymianą całego orynnowania budynku (rynny, rury spustowe, kolanka, uchwyty rynnowe, złącza rur) oraz wykorzystaniem materiałów pomocniczych.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2020 r. (data wpływu 23 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni jest współwłaścicielką domu jednorodzinnego w 1/8 części, którą odziedziczyła w drodze spadku po zmarłym rodzicu. Pozostałą część prawa własności posiada drugi z rodziców oraz dwójka rodzeństwa Wnioskodawczyni. Dom stanowi wolno stojący budynek jednorodzinny i służy jedynie do celów mieszkalnych.

Wnioskodawczyni podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w myśl art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1509, z późn. zm.); (dalej: Ustawa PIT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00