Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.559.2020.1.AS
prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku gdy spółka cywilna ulegnie rozwiązaniu na skutek połączenia wspólników
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 listopada 2020 r. (data wpływu 5 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku gdy spółka cywilna ulegnie rozwiązaniu na skutek połączenia wspólników – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 listopada 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku gdy spółka cywilna ulegnie rozwiązaniu na skutek połączenia wspólników.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podmiotem będącym spółką celową, której zadaniem jest realizacja inwestycji oraz prowadzenie działalności w branży produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: „VAT”). W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka prowadzi inwestycję zmierzającą do budowy morskiej elektrowni wiatrowej (morskiej farmy wiatrowej) zlokalizowanej na Morzu (dalej także jako: „Projekt”), a po oddaniu do użytkowania eksploatować farmę wiatrową produkując i sprzedając energię elektryczną.
Wnioskodawca dla celów realizacji wspólnego celu gospodarczego, tj. dążenia do wspólnej realizacji przedsięwzięcia polegającego na planowaniu, projektowaniu, budowie i utrzymaniu farmy wiatrowej na obszarach morskich Polski (dalej: „Przedsięwzięcie”), zawarł w dniu 20 stycznia 2020 r., z inną spółką należącą do tej samej grupy kapitałowej co Wnioskodawca, tj. A. sp. z o.o. (dalej: Wspólnik), umowę spółki cywilnej pod nazwą B. spółka cywilna (dalej: „Spółka cywilna”).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right