Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.163.2020.1.BD
Czy w związku z odpłatnym zniesieniem współwłasności Nieruchomości, poprzez przejęcie długu wraz z dopłatą różnicy wartości nieruchomości na rzecz Byłej Partnerki obliczoną w przedstawiony sposób oraz w sytuacji gdy kwota hipoteki przypadająca na nabyty udział w Nieruchomości od Byłej Partnerki, będzie w dalszym ciągu wyższa od wartości Nieruchomości, to podstawa opodatkowania wyniesie zero i nie powstanie obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn po stronie Wnioskodawcy, który stanie się wyłącznym właścicielem Nieruchomości?
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325, ze zm.) – Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 15 października 2020 r. (data wpływu – 10 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zniesienia współwłasności Nieruchomości obciążonej hipoteką – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 listopada 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zniesienia współwłasności Nieruchomości obciążonej hipoteką.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca 26 maja 2014 r. nabył wraz z partnerką (obecnie: Była Partnerka), z którą pozostawał w tamtym czasie w związku nieformalnym (konkubinat) – na rynku pierwotnym mieszkanie o powierzchni 45,44 m2 ze stanowiskiem postojowym w garażu podziemnym, komórką lokatorską, udziałem w nieruchomości wspólnej oraz udziałem w prawie własności nieruchomości, na której stoi budynek (Nieruchomość).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right