Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2007 nr 238 str. 3
Wersja archiwalna od 2007-10-01 do 2008-09-03
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2007 nr 238 str. 3
Wersja archiwalna od 2007-10-01 do 2008-09-03
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 1037/2007

z dnia 29 sierpnia 2007 r.

zawieszające wprowadzanie do Wspólnoty okazów niektórych gatunków dzikiej fauny i flory

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 338/97 z dnia 9 grudnia 1996 r. w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi (1), w szczególności jego art. 19 ust. 2,

po konsultacji z Grupą ds. Przeglądu Naukowego, a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Artykuł 4 ust. 6 rozporządzenia (WE) nr 338/97 stanowi, że Komisja może wprowadzić ograniczenia odnoszące się do wprowadzania do Wspólnoty niektórych gatunków zgodnie z warunkami określonymi w lit. a)-d) rozporządzenia. Ponadto środki wykonawcze dotyczące takich ograniczeń ustanawia rozporządzenie Komisji (WE) nr 865/2006 z dnia 4 maja 2006 r. ustanawiające szczegółowe zasady dotyczące wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi (2).

(2) Wykaz gatunków, w odniesieniu do których zawieszono wprowadzanie do Wspólnoty, został ustalony w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 349/2003 z dnia 25 lutego 2003 r. zawieszającym wprowadzanie do Wspólnoty okazów niektórych gatunków dzikiej fauny i flory (3).

(3) Rozszerzenie Unii Europejskiej do 27 państw członkowskich z dniem 1 stycznia 2007 r. wymaga, aby wszystkie uprzednio istniejące zawieszenia w odniesieniu do gatunków pochodzących z nowych państw członkowskich zostały wykreślone z tego wykazu.

(4) Na podstawie uzyskanych ostatnio informacji Grupa ds. Przeglądu Naukowego doszła do wniosku, iż stan zachowania niektórych gatunków wymienionych w załączniku A i B do rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 będzie poważnie zagrożony, jeżeli ich wprowadzanie do Wspólnoty z niektórych krajów pochodzenia nie zostanie zawieszone. Należy zatem zawiesić wprowadzanie następujących gatunków: Capra falconeri z Uzbekistanu (trofea myśliwskie); Manis temminckii z Demokratycznej Republiki Konga, Hieraaetus ayresii, Polemaetus bellicosus, Sagittarius serpentarius, Poicephalus gulielmi, Glaucidium perlatum, Scotopelia bouvieri oraz Chamaeleo montium z Kamerunu; Torgos tracheliotus z Kamerunu i Sudanu; Coracopsis vasa z Madagaskaru; Otus leucotis z Gwinei; Geochelone sulcata z Togo (okazy z hodowli ranczerskich); Pelochelys cantorii, Hippocampus barbouri, H. comes, H. histrix oraz H. spinosissimus z Indonezji; Strombus gigas z Grenady; Agaricia agaricites z Haiti; Platygyra sinensis z Tonga; Dendrobium bellatulum, D. wardianum oraz Phalaenopsis parishii z Wietnamu.

(5) Na podstawie najnowszych dostępnych informacji Grupa ds. Przeglądu Naukowego doszła również do wniosku, że zawieszenie wprowadzania do Wspólnoty następujących gatunków nie powinno być już wymagane: Kinixys erosa z Togo; Phelsuma minuthi oraz Furcifer pardalis (okazy z hodowli ranczerskich) z Madagaskaru; Chamaeleo gracilis (okazy z hodowli ranczerskich o długości ciała od końca pyska do odbytu poniżej 8 cm), Chamaeleo senegalensis (okazy z hodowli ranczerskich o długości ciała od końca pyska do odbytu poniżej 6 cm) oraz Varanus exan-thematicus (okazy z hodowli ranczerskich krótsze niż 35 cm) z Togo; Strombus gigas z Antigui i Barbudy, Barbados, Dominiki, Trynidadu i Tobago; Galanthus nivalis z Bułgarii; Pericopsis elata z Republiki Środkowoafrykańskiej i Republiki Kongo; Ophrys insectifera, O. sphe-godes, Orchis papilionacea oraz O. simia z Rumunii.

(6) Przeprowadzono konsultacje z wszystkimi krajami pochodzenia gatunków, które podlegają nowym ograniczeniom dotyczącym wprowadzania do Wspólnoty zgodnie z niniejszym rozporządzeniem.

(7) Wykaz gatunków, których wprowadzanie do Wspólnoty jest zawieszone, powinien zatem zostać zmieniony. Z uwagi na liczbę wcześniejszych zmian oraz w celu zapewnienia przejrzystości należy zastąpić rozporządzenie (WE) nr 349/2003.

(8) Środki ustanowione w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu ds. Handlu Dziką Fauną i Florą,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Z zastrzeżeniem przepisów art. 71 rozporządzenia (WE) nr 865/2006 niniejszym zawiesza się wprowadzanie do Wspólnoty gatunków dzikiej fauny i flory wymienionych w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł 2

Rozporządzenie (WE) nr 349/2003 traci moc.

Odesłania do uchylonego rozporządzenia odczytywane są jako odesłania do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 29 sierpnia 2007 r.

W imieniu Komisji

Stavros DIMAS

Członek Komisji

(1) Dz.U. L 61 z 3.3.1997, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1332/2005 (Dz.U. L 215 z 19.8.2005, str. 1).

(2) Dz.U. L 166 z 19.6.2006, str. 1.

(3) Dz.U. L 51 z 26.2.2003, str. 3. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 1792/2006 (Dz.U. L 362 z 20.12.2006, str. 1).

ZAŁĄCZNIK

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00