Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
oczekujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2006 nr 57 str. 35
Wersja oczekująca od dnia notyfikacji
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2006 nr 57 str. 35
Wersja oczekująca od dnia notyfikacji
Akt prawny
oczekujący
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA KOMISJI

z dnia 21 lutego 2006 r.

zmieniająca decyzję 93/52/EWG w odniesieniu do uznania Polski i niektórych prowincji lub regionów Włoch za wolne od brucelozy (B. melitensis) oraz decyzję 2003/467/WE w odniesieniu do uznania niektórych prowincji lub regionów Włoch za wolne od gruźlicy bydła, brucelozy bydła i enzootycznej białaczki bydła

(notyfikowana jako dokument nr C(2006) 490)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2006/169/WE)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając dyrektywę Rady 64/432/EWG z dnia 26 czerwca 1964 r. w sprawie problemów zdrowotnych zwierząt wpływających na handel wewnątrzwspólnotowy bydłem i trzodą chlewną (1), w szczególności jej załącznik A część I pkt 4, załącznik A część II pkt 7 i załącznik D część I pkt E,

uwzględniając dyrektywę Rady 91/68/EWG z dnia 28 stycznia 1991 r. w sprawie warunków zdrowotnych zwierząt regulujących handel wewnątrzwspólnotowy owcami i kozami (2), w szczególności jej załącznik A rozdział 1 pkt II,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Decyzja Komisji 93/52/EWG z dnia 21 grudnia 1992 r. stwierdzająca stosowanie się państw członkowskich lub regionów do wymagań odnoszących się do brucelozy (B. melitensis) i przyznająca im status państw członkowskich lub regionów oficjalnie wolnych od tej choroby (3) zawiera wykaz regionów państw członkowskich uznanych za oficjalnie wolne od brucelozy (B. melitensis) zgodnie z dyrektywą 91/68/EWG.

(2) Polska przedłożyła Komisji dokumentację, w odniesieniu do całego terytorium, wskazującą na zgodność z warunkami przewidzianymi w załączniku A rozdziale 1 sekcji II pkt 1 ppkt b) do dyrektywy 91/68/EWG. Ponadto Polska zobowiązała się przestrzegać niektórych innych warunków określonych w dyrektywie 91/68/EWG, dotyczących przeprowadzania kontroli wyrywkowych po uznaniu Polski za wolną od brucelozy.

(3) Polskę należy zatem uznać za oficjalnie wolną od brucelozy (B. melitensis) w odniesieniu do gospodarstw hodowli owiec lub kóz.

(4) W regionie Friuli-Wenecja Julijska, w prowincji Savona należącej do regionu Ligurii, w prowincji Isernia należącej do regionu Molise i w prowincji Pescara należącej do regionu Abruzji, przynajmniej 99,8 % gospodarstw hodowli owiec lub kóz posiada status gospodarstw oficjalnie wolnych od brucelozy. Ponadto wyżej wymienione prowincje i region zobowiązały się przestrzegać niektórych innych warunków określonych w dyrektywie 91/68/EWG dotyczących przeprowadzania kontroli wyrywkowych po uznaniu danych prowincji za wolne od brucelozy.

(5) Region Friuli-Wenecja Julijska, prowincja Savona należąca do regionu Ligurii, prowincja Isernia należąca do regionu Molise i prowincja Pescara należąca do regionu Abruzji powinny być w związku z tym uznane za oficjalnie wolne od brucelozy (B. melitensis) w odniesieniu do gospodarstw hodowli owiec lub kóz.

(6) Dyrektywa 64/432/EWG stanowi, że państwa członkowskie bądź ich części lub regiony mogą być uznane za oficjalnie wolne od gruźlicy, brucelozy i enzootycznej białaczki bydła w odniesieniu do stad bydła, pod warunkiem że spełniają one niektóre warunki ustanowione w tej dyrektywie.

(7) Wykazy regionów państw członkowskich uznanych za wolne od gruźlicy bydła, brucelozy bydła i enzootycznej białaczki bydła są wyszczególnione w decyzji Komisji 2003/467/WE z dnia 23 czerwca 2003 r. ustanawiającej status bydła oficjalnie wolnego od gruźlicy, brucelozy i enzootycznej białaczki bydła dla stad w niektórych państwach członkowskich i regionach państw członkowskich (4).

(8) Włochy przedłożyły Komisji dokumentację wskazującą na zgodność z odpowiednimi warunkami przewidzianymi w dyrektywie 64/432/EWG w odniesieniu do prowincji Pescara należącej do regionu Abruzji w celu uznania tej prowincji za oficjalnie wolną od gruźlicy w odniesieniu do stad bydła.

(9) Włochy przedłożyły Komisji dokumentację wskazującą na zgodność z odpowiednimi warunkami przewidzianymi w dyrektywie 64/432/EWG w odniesieniu do prowincji Pistoia i Siena należącej do regionu Toskanii, prowincji Rieti należącej do regionu Lazio, prowincji Milano należącej do regionu Lombardii, prowincji Imperia i Savona należących do regionu Ligurii, prowincji Pescara należącej do regionu Abruzji i w odniesieniu do regionu Friuli-Wenecja Julijska w celu uznania tych prowincji i regionu za oficjalnie wolne od brucelozy w odniesieniu do stad bydła.

(10) Włochy przedłożyły Komisji dokumentację wskazującą na zgodność z odpowiednimi warunkami przewidzianymi w dyrektywie 64/432/EWG w odniesieniu do prowincji Pesaro, Ancona i Macerata należących do regionu Marche, prowincji Rieti i Frosinone należących do regionu Lazio, prowincji Imperia należącej do regionu Ligurii, prowincji Pescara należącej do regionu Abruzji i w odniesieniu do regionu Friuli-Wenecja Julijska w celu uznania tych prowincji i regionu za oficjalnie wolne od enzootycznej białaczki bydła w odniesieniu do stad bydła.

(11) Po dokonaniu oceny dokumentacji przedłożonej przez Włochy, przedmiotowe prowincje i region powinny zostać uznane za oficjalnie wolne odpowiednio od gruźlicy bydła, brucelozy bydła i enzootycznej białaczki bydła.

(12) Należy zatem odpowiednio zmienić decyzje 93/52/EWG i 2003/467/WE.

(13) Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

Załączniki I i II do decyzji 93/52/EWG zmienia się zgodnie z załącznikiem I do niniejszej decyzji.

Artykuł 2

Załączniki I, II i III do decyzji 2003/467/WE zmienia się zgodnie z załącznikiem II do niniejszej decyzji.

Artykuł 3

Niniejsza decyzja jest skierowana do państw członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 21 lutego 2006 r.

W imieniu Komisji

Markos KYPRIANOU

Członek Komisji

(1) Dz.U. 121 z 29.7.1964, str. 1977/64. Dyrektywa ostatnio zmieniona rozporządzeniem (WE) nr 1/2005 (Dz.U. L 3 z 5.1.2005, str. 1).

(2) Dz.U. L 46 z 19.2.1991, str. 19. Dyrektywa ostatnio zmieniona decyzją Komisji 2005/932/WE (Dz.U. L 340 z 23.12.2005, str. 68).

(3) Dz.U. L 13 z 21.1.1993, str. 14. Decyzja ostatnio zmieniona decyzją 2005/764/WE (Dz.U. L 288 z 29.10.2005, str. 56).

(4) Dz.U. L 156 z 25.6.2003, str. 74. Decyzja ostatnio zmieniona decyzją 2005/764/WE.

ZAŁĄCZNIK I

W załącznikach I i II do decyzji 93/52/EWG wprowadza się następujące zmiany:

1) załącznik I otrzymuje następujące brzmienie:

„ZAŁĄCZNIK I

PAŃSTWA CZŁONKOWSKIE

Kod ISO

Państwo członkowskie

BE

Belgia

CZ

Republika Czeska

DK

Dania

DE

Niemcy

IE

Irlandia

LU

Luksemburg

HU

Węgry

NL

Niderlandy

AT

Austria

PL

Polska

SI

Słowenia

SK

Słowacja

FI

Finlandia

SE

Szwecja

UK

Zjednoczone Królestwo”;

2) załącznik II otrzymuje następujące brzmienie:

„ZAŁĄCZNIK II

We Francji:

Departamenty:

Ain, Aisne, Allier, Ardèche, Ardennes, Aube, Aveyron, Cantal, Charente, Charente-Maritime, Cher, Corrèze, Côte-d'Or, Côtes-d'Armor, Creuse, Deux-Sèvres, Dordogne, Doubs, Essonne, Eure, Eure-et-Loire, Finistère, Gers, Gironde, Haute-Loire, Haute-Saône, Haute-Vienne, Hauts-de-Seine, Ille-et-Vilaine, Indre, Indre-et-Loire, Jura, Loir-et-Cher, Loire, Loire-Atlantique, Loiret, Lot, Lot-et-Garonne, Lozère, Maine-et-Loire, Manche, Marne, Mayenne, Morbihan, Nièvre, Nord, Oise, Orne, Pas-de-Calais, Puy-de-Dôme, Rhône, Saône-et-Loire, Sarthe, Seine-Maritime, Seine-Saint-Denis, Territoire de Belfort, Val-de-Marne, Val-d'Oise, Vendée, Vienne, Ville de Paris, Vosges, Yonne, Yvelines.

We Włoszech:

- region Abruzja: prowincja Pescara,

- region Friuli-Wenecja Julijska,

- region Lazio: prowincje Rieti, Viterbo,

- region Liguria: prowincja Savona,

- region Lombardia: prowincje Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Pavia, Sondrio, Varese,

- region Marche: prowincje Ancona, Ascoli Piceno, Macerata, Pesaro, Urbino,

- region Molise: prowincja Isernia,

- region Piemont: prowincje Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbania, Vercelli,

- region Sardynia: prowincje Cagliari, Nuoro, Oristano, Sassari,

- region Trydent-Górna Adyga: prowincje Bolzano, Trento,

- region Toskania: prowincje Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa-Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena,

- region Umbria: prowincje Perugia, Terni.

W Portugalii:

Region Autonomiczny Azorów.

W Hiszpanii:

Autonomiczny Region Wysp Kanaryjskich: prowincje Santa Cruz de Tenerife, Las Palmas.”.

ZAŁĄCZNIK II

W załącznikach I, II i III do decyzji 2003/467/WE wprowadza się następujące zmiany:

1) w załączniku I, rozdział 2 otrzymuje następujące brzmienie:

„ROZDZIAŁ 2

Regiony państw członkowskich oficjalnie wolne od gruźlicy

We Włoszech:

- region Abruzja: prowincja Pescara,

- region Lombardia: prowincje Bergamo, Como, Lecco, Sondrio,

- region Marche: prowincja Ascoli Piceno,

- region Toskania: prowincje Grossetto, Prato,

- region Trydent-Górna Adyga: prowincje Bolzano, Trento.”;

2) w załączniku II, rozdział 2 otrzymuje następujące brzmienie:

„ROZDZIAŁ 2

Regiony państw członkowskich oficjalnie wolne od brucelozy

We Włoszech:

- region Abruzja: prowincja Pescara,

- region Emilia-Romagna: prowincje Bologna, Ferrara, Forli-Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini,

- region Friuli-Wenecja Julijska,

- region Lazio: prowincja Rieti,

- region Liguria: prowincje Imperia, Savona,

- region Lombardia: prowincje Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Pavia, Sondrio, Varese,

- region Marche: prowincja Ascoli Piceno,

- region Piemont: prowincje Alessandria, Asti, Biella, Novara, Verbania, Vercelli,

- region Sardynia: prowincje Cagliari, Nuoro, Oristano, Sassari,

- region Toskania: prowincje Arezzo, Grossetto, Livorno, Lucca, Pisa, Pistoia, Prato, Siena,

- region Trydent-Górna Adyga: prowincje Bolzano, Trento,

- region Umbria: prowincje Perugia, Terni.

W Portugalii:

- Region Autonomiczny Azorów: Wyspy Pico, Graciosa, Flores, Corvo.

W Zjednoczonym Królestwie:

- Wielka Brytania: Anglia, Szkocja, Walia.”;

3) w załączniku III, rozdział 2 otrzymuje następujące brzmienie:

„ROZDZIAŁ 2

Regiony państw członkowskich oficjalnie wolne od enzootycznej białaczki bydła

We Włoszech:

- region Abruzja: prowincja Pescara,

- region Emilia-Romagna: prowincje Bologna, Ferrara, Forli-Cesena, Modena, Parma, Piacenza, Ravenna, Reggio Emilia, Rimini,

- region Friuli-Wenecja Julijska,

- region Lazio: prowincje Frosinone, Rieti,

- region Liguria: prowincja Imperia,

- region Lombardia: prowincje Bergamo, Brescia, Como, Cremona, Lecco, Lodi, Mantova, Milano, Pavia, Sondrio, Varese,

- region Marche: prowincje Ancona, Ascoli Piceno, Macerata, Pesaro,

- region Piemont: prowincje Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara, Torino, Verbania, Vercelli,

- region Toskania: prowincje Arezzo, Firenze, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa-Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena,

- region Trydent-Górna Adyga: prowincje Bolzano, Trento,

- region Umbria: prowincje Perugia, Terni,

- region Val D'Aosta: prowincja Aosta.”.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00