Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
Indeks tematyczny: warunki udziału w postępowaniu - doświadczenie
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 18 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 264/09

      Referencją może być każdy dokument, wystawiony przez bezpośredniego zleceniodawcę. Nie ma charakteru sformalizowanego, wydawana jest grzecznościowo, zatem nie musi wyszczególniać wszystkich prac, ani zawierać dokładnych danych.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 892/09

      Art. 51 ust. 2 zd. 2 Pzp odnosi się do sytuacji, gdy wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, lecz na skutek dużej ilości wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu, pozostaje poza liczbą wykonawców mogących być zaproszonymi do składania ofert, wówczas fakt nie zaproszenia wykonawcy do składania ofert jest traktowany, jak wykluczenie z postępowania.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 lutego 2009 r., sygn. KIO/UZP 169/09

      Art. 22 ust. 2 ustawy Pzp nie oznacza, iż do udziału w postępowaniu należy dopuścić wszystkich wykonawców, którzy ewentualnie mogliby wykonać przedmiot zamówienia bez sprawdzenia ich wiarygodności i zdolności należytego wykonania zamówienia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 296/09

      1) Ogłoszenie o przetargu ograniczonym zawiera opis warunków udziału w postępowaniu wraz z podaniem ich znaczenia oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków. (.) Wymagania w zakresie doświadczenia muszą odpowiadać swoją wartością i rodzajem przedmiotowi zamówienia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 17 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 245/09

      1) Specyfikacja istotnych warunków zamówienia powinna zatem zawierać opis warunków, jakie stawia zamawiający w granicach art. 22 ust. 1 ustawy - Pzp w celu zapewnienia, że wybrany wykonawca będzie zdolny do wykonania zamówienia - będzie posiadał uprawnienia do wykonywania czynności objętych przedmiotem

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 12 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 235/09

      Stawiane przez zamawiającego warunki udziału w postępowaniu winny być proporcjonalne, adekwatne do przedmiotu zamówienia, nie mogą w drodze nadmiernych wymagań z góry eliminować z udziału w postępowaniu niektórych wykonawców, a także nie mogą stawiać w uprzywilejowanej pozycji niektórych z nich.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 275/09

      1) Określenie warunków udziału w postępowaniu jest jedną z najważniejszych czynności zamawiającego, która ma bezpośredni wpływ na wynik postępowania i musi być precyzyjnie określona już w ogłoszeniu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 17 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 438/09

      1) Okoliczność, że nie wszyscy wykonawcy spełniają wymagania opisane w SIWZ oraz, że wymagania nie są łatwe do spełnienia przez niektórych wykonawców, nie oznacza, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jest prowadzone w sposób utrudniający zachowanie uczciwej konkurencji.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 21 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 591/09

      Standardowo referencje zawierają nazwę i wartość przedmiotu, terminy wykonania itp. podstawowe elementy zamówienia. Nie zawsze wykonawca może mieć wpływ na treść tego dokumentu. Jednak przy pomocy innych dokumentów wykonawca może uszczegółowić lub na żądanie zamawiającego wyjaśnić zakres i charakter robót objętych wykazanym zamówieniem.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 4 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 653/09

      Zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 2 Pzp skonkretyzowanie warunków udziału w postępowaniu - mające związek z przedmiotem zamówienia i proporcjonalne do przedmiotu zamówienia oraz podanie sposobu oceny ich spełnienia, obciąża zamawiającego, w przypadku uchybienia temu obowiązkowi wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 25 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 630/09

      Pod pojęciem rodzaju robót [a tak było sformułowane wymaganie] należy rozumieć budowę (rozbudowę, odbudowę, nadbudowę) lub remont (modernizację), w tym przypadku rodzajem robót budowlanych, o którym mowa w SIWZ jest przebudowa drogi, a wskazywane „czterowarstwowe powierzchniowe utrwalanie

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 7 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 378/09

      Polisa nie jest umową tylko potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia (.). Podzielić w tym zakresie należy zatem pogląd (.), że do zawarcia umowy ubezpieczenia dochodzi poprzez zaakceptowanie przez zakład ubezpieczeń wniosku ubezpieczającego o objęcie ubezpieczeniem, zaś sama umowa ma charakter adhezyjny i następuje poprzez przystąpienie przez ubezpieczającego (akceptację) ogólnych warunków ubezpieczenia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 5 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 522/09

      Oferta wykonawcy jest odrzucana przez zamawiającego w przypadku nie spełniania przez wykonawcę wymagań określonych w specyfikacji. Zamawiający w myśl art. 26 ust. 3 zobligowany jest wezwać wykonawcę do uzupełnienia wymaganych przez SIWZ dokumentów (referencji).

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 654/09

      Zaproponowanie dodatkowego, nie wymaganego w siwz rozwiązania nie może pociągać negatywnych skutków w postaci odrzucenia oferty wykonawcy, który spełnił wymagania co do wykonania przedmiotu zamówienia podane przez Zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 25 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 734/09

      Podstawowym celem składanych przez wykonawców poświadczeń dotyczących wykonania wykazanych prac jest potwierdzenie ich należytego wykonania. Nie można odmówić zamawiającemu prawa analizy całej treści przedłożonych dokumentów nazywanych najczęściej referencjami lub listami referencyjnymi, a na podstawie tej analizy dokonywać ustaleń o charakterze prac, których referencje dotyczą.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 722/09

      Zamawiający nie ma obowiązku dociekania w jakim znaczeniu odwołujący użył określeń, które są istotne dla oceny spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, biorąc pod uwagę, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy podmiotów funkcjonujących w obrocie gospodarczym jako profesjonaliści, a w szczególności, gdy treść złożonego wykazu i referencji jest spójna.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 22 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 616/09

      W przypadku, gdy Zamawiający w treści ogłoszenia wyraźnie sprecyzuje, co należy rozumieć przez roboty o zbliżonych charakterze, a warunek ten nie zostanie zakwestionowany przez Wykonawców biorących udział w postępowaniu, Odwołujący zobowiązany jest wykazać zrealizowanie wyspecyfikowanych w ogłoszeniu robót.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 30 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 759/09

      Nie tylko wykonawcy, ale przede wszystkim zamawiający jest zobowiązany przestrzegać zapisów specyfikacji i w jednakowy sposób je stosować w stosunku do wszystkich wykonawców. Dokonywanie oceny w oparciu o dodatkowe kryteria, co do których wykonawcy nie mieli świadomości podejmując decyzję o złożeniu oferty, jest niedopuszczalne i nie może powodować negatywnych skutków, w postaci wykluczenia wykonawcy z postępowania.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 7 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 774/09

      Wykonawca jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w Polsce może w ramach wykazywanego doświadczenia posługiwać się przede wszystkim własnym doświadczeniem wykonawcy. Ponadto może powoływać się na doświadczenie innego podmiotu, w sytuacji gdy jest w stanie wykazać sukcesję,

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 777/09

      Wobec braku w specyfikacji istotnych warunków zamówienia jakichkolwiek wymagań, co do doświadczenia i wiedzy wykonawcy, stwierdzić należy, iż każdy wykonawca spełniający pozostałe warunki udziału w postępowaniu, nawet nie wykonujący dotychczas usług o charakterze podobnym do przedmiotu zamówienia,

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 771/09

      Jeżeli postanowienie SIWZ daje wykonawcy pewną samodzielność określania cech, które są charakterystyczne dla przedmiotu zamówienia, nie może on ponosić negatywnych konsekwencji z tego powodu, że uprawnienie to wykorzystał, o ile w świetle przedmiotowego postanowienia jego oferowany produkt odpowiada przedmiotowi zamówienia i spełnia wymagania Zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 10 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 804/09

      Izba nie stwierdziła naruszenia art. 25 ust.2 ustawy PZP, ponieważ Zamawiający nie żądał zaświadczenia o wpisie obiektu do rejestru zabytków tylko żądał zaznaczenia w Wykazie robót o wpisie do rejestru czyli nie żądał dokumentu nie przewidzianego w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 566/09

      Zgodnie z ugruntowanym orzecznictwem na podstawie art. 184 ust. 1a ustawy pzp można wnieść odwołanie od rozstrzygnięcia protestu dotyczącego zarzutów wykluczenia z postępowania i odrzucenia oferty wykonawcy, ale zarzuty te muszą dotyczyć bezpośrednio wykonawcy, składającego środek ochrony prawnej a nie innego uczestnika postępowania.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 15 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 578/09

      Warunek porównywalności określonych dostaw, usług, czy też robót budowlanych w kontekście przepisów ustawy Pzp (art. 22 ustawy) oraz przepisów rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 15 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 682/09

      Zmowa przetargowa to praktyka polegająca na uzgadnianiu przez przedsiębiorców przystępujących do przetargu lub przez przedsiębiorców i organizatora przetargu warunków składanych ofert. W ocenie Izby, przykładem zmowy przetargowej może być celowe działanie wykonawcy polegające na zaniechaniu

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00