Usługi hotelarskie świadczone przez obiekty nie będące hotelami
Opodatkowanie na zasadach ogólnych czy w formie zryczałtowanej? Kiedy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, a kiedy karta? Komu przysługuje zwolnienie od podatku?
Czy podatnik ma prawo do odliczenia podatku naliczonego, w świetle art. 25 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, w przypadku świadczenia usług zakwaterowania?
Opodatkowaniem podatkiem VAT pobytu hotelowego zdrowych matek na oddziale ginekologiczno - położniczym, w przypadku gdy dzieci muszą pozostać do dalszej hospitalizacji.
Dotyczy stawek podatkowych jakimi winne być opodatkowane usługi parkingowe, hotelowe, rehabilitacyjne, opiekuńczo - rehabilitacyjne, obowiązku rejestracji obrotów na kasie fiskalnej z tytułu dostawy w/w usług oraz czy środki otrzymane od właściciela budynku na remont zaksięgować jako przychody i odprowadzić podatek należny VAT.
Stawka podatku VAT na usługi hotelowe, usługi w zakresie działalności stadionów i innych obiektów sportowych i usługi związana z rekreacją i sportem.
wysokości stawki podatku VAT dla świadczonych usług organizowania wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w tym: organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w formie zielonych szkół, biwaków, kolonii, obozowisk, wyjazdów edukacyjno-szkoleniowych, które zostały zaklasyfikowane do usług świadczonych przez obozowiska dla dzieci o symbolu PKW i U 55.23.11. (55.23 Z).
Stan faktyczny: W związku z prowadzoną działalnością inwestycyjną Spółka organizuje w kraju spotkania celem przeprowadzenia rozmów handlowych i wynegocjowania warunków kontraktu z krajowymi i zagranicznymi dostawcami maszyn i urządzeń, albo alternatywnie przedstawiciele Spółki wyjeżdżają za granicę celem wynegocjowania warunków kontraktów. Negocjacje obejmują: -uzgodnienie warunków technologicznych
Jaką stawką należy opodatkować usługi hotelarskie, gastronomiczne, organizowanie imprez /bankiety , szkolenia /podczas ,gdy firma zarządza domem wczasowym ?
Czy byłoby prawidłowe ewidencjonowanie za pomocą kasy rejestrującej zaliczek w dniu otrzymania wyciągu bankowego, jednakże nie później niż 7 dni od dnia ich wpływu na rachunek bankowy, na podstawie art. 19 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług?
Dotyczy stawki podatku dla usług gastronomicznych.
Dot. zastosowania obowiązujących przepisów w zakresie podatku od towarów i usług (dalej VAT) do świadczonych usług kolonijnych.
prośba o udzielenie informacji w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego przy zakupie usług hotelowych, gdy przedmiotem działalności gospodarczej jest świadczenie usług stolarskich.
Podatnik zwraca się z pytaniem, czy wykonując usługi polegające na organizowaniu konferencji, ma on prawo do odliczania podatku naliczonego z faktur VAT dotyczących usług gastronomicznych i noclegowych.
Zapytanie podatnika dotyczy stawki podatku VAT na usługi świadczone przez uczelnię wyższą: zakwaterowania w domach studenckich osób nie będących studentami oraz studentów innych uczelni, zakwaterowania czasowego w hotelu asystenta pracowników uczelni wraz z ich rodzinami oraz osób spoza uczelni oraz występów akademickiego zespołu artystycznego. Ponadto podatnik pyta czy uczelnia może obniżyć podatek
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku naliczonego od usług gastronomicznych w przypadku, gdy podatnik świadczy usługi hotelarskie?
Zakład budżetowy zapytuje, ile wynoszą stawki podatku VAT z tytułu świadczenia usług wynajmu pomieszczeń biurowych i stołówki, wynajmu sali konferencyjnej wynajmu pomieszczeń na cele mieszkalne, usług hotelowych i gastronomicznych oraz usług prowadzenia internatu obejmujących zakwaterowanie i opiekę pedagogiczną. Ponadto zapytuje, czy do kwoty uprawniającej do korzystania ze zwolnienia z VAT wlicza
Podatnik organizuje międzynarodowe konferencję naukową. Za udział w tej konferencji jej uczestnicy wnoszą opłaty konferencyjne w celu pokrycia kosztów konferencji. Wątpliwości podatnika dotyczą:- Czy opłaty konferencyjne są opodatkowane podatkiem od towarów i usług?- Jeśli tak, to czy fundacji przysługuje prawo do rozliczenia VAT należnego na zasadach określonych w art. 119 ustawy o VAT?- Jeśli nie
Jaką stawką VAT powinny być objęte usługi świadczone w prywatnym Domu Opieki Rodzinnej na rzecz osób starszych z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem (symbol PKWiU 8531B oraz PKWiU 8532) oraz usługi hotelarskie (PKWiU 5511) ?
Czy przychody otrzymywane z tytułu umowy najmu przy jednoczesnym prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie wynajmu pokoi podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym wg stawki 8,5%?
Jaką stawką podatku od towarów i usługi objęte są usługi świadczone przez kawiarenkę internetową na rzecz: gości hotelowych (dostęp do internetu wliczony w cenę doby hotelowej), osób fizycznych nie prowadzączych działności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą?
Czy przedstawiony przez Spółkę w opisanym stanie faktycznym sposób rozliczania podatku VAT należnego - traktujący każdą dobę hotelową, wykorzystaną przez klienta, jako wykonaną usługę, a w konsekwencji, skutkujący rozliczeniem podatku należnego od tej usługi w miesiącu obejmującym tą dobę, mimo, iż faktura zostanie wystawiona w miesiącu lub miesiącach następnych - można uznać za dopuszczalny w świetle
Czy przychody uzyskiwane z wynajmu wczasowiczom lokali krótkotrwałego zakwaterowania mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym według stawki 8,5 %? Jak należy ewidencjonować przychody z powyższego źródła i określić właściwość urzędu skarbowego?
Dot. opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności związanych z organizacją imprez turystycznych.