Przedsiębiorstwa zatrudniające więźniów nie unikną przetargów
Im usilniej Służba Więzienna zaprzecza torturom, tym więcej daje argumentów za tym, że mogły być one stosowane
Czy wypłacając zaległy zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby i z powrotem za okres 13 sierpnia 2010 r. 31 grudnia 2011 r. należało go zaliczyć do przychodu podlegającego opodatkowaniu, jeżeli funkcjonariusz w miesiącu wypłaty nie korzystał z kosztów, o których mowa w art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych natomiast korzystał z nich w okresie
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Ryczałt za dojazd do miejsca pełnienia służby (zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, koszty uzyskania przychodu).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest.
obowiązki płatnika związane z wypłaceniem funkcjonariuszom pomocy finansowej na zakup lokalu mieszkalnego
Czy wartość zwrotu kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby należna za okres od sierpnia 2010 r. do grudnia 2011 r., w sytuacji, gdy wnioski były składane zgodnie z obowiązującymi przepisami a Zakład Karny nie wypłacił należnych kwot w przewidzianych przez przepisy terminach, wypłaconych w 2012 r. stanowi przychód funkcjonariusza Służby Więziennej, od którego należy naliczyć i odprowadzić podatek
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 77 ustaw
Zwolnienie od podatku dochodowego świadczenia otrzymywanego przez funkcjonariusza służby więziennej w postaci zwrotu kosztów przejazdu do miejsca pełnienia służby i z powrotem.
Czy wypłacana należność, z tytułu zwrotu kosztów przejazdu funkcjonariuszom służby więziennej jest zwolniona na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 lub pkt 112 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód członka rodziny oraz wdowy po byłym emerycie i renciście, których nie łączy z byłym zakładem pracy stosunek służbowy, należy opodatkować zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy ww. wypłata podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też znajduje się w zwolnieniach przedmiotowych?
Czy wypłacany równoważnik pieniężny za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego wypałacany uprawnionym emerytom i rencistom Służby Więziennej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Dotyczy zwolnień przedmiotowych w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu ekwiwalentu otrzymywanego przez emerytów i rencistów Służby Więziennej za remont zajmowanego lokalu.
Czy wypłacany emerytom i rencistom służby więziennej równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego jest zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz jaka jest wysokość podatku z tego tytułu?
Czy posiłki otrzymywane nieodpłatnie przez szefów kuchni, będących funkcjonariuszami Służby Więziennej, w ramach posiadanych przez nich uprawnień są świadczeniami podlegającymi opodatkowaniu podatkiem dochodowym, czy też nie stanowią dodatkowego dochodu szefów kuchni, gdyż są jedynie formą kontroli posiłków przygotowywanych w kuchni?
Czy wypłacany równoważnik pieniężny za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego wypłacany uprawnionym emerytom i rencistom Służby Więziennej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?