Opłaty za media nie zawsze poza przychodami wynajmującego
Ustalenie przychodu z najmu do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz możliwość skorygowania dokonanych już wpłat na ryczałt.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - sprzedaż działki.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 74.90.12.0 (usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - usługi związane z doradztwem w zakresie informatyki.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12 oraz 62.02.30 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, a przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.11 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12.0 oraz 62.02.30 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Kwestia zastosowania właściwej stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - sprzedaż medali, odznak i automatów.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla sprzedaży książek w postaci papierowej i e-booków.
Możliwość zastosowania stawki ryczałtu w wysokości 8,5% przychodów ze świadczenia usług pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego.
1) Skutki podatkowe „wycofania” znaków towarowych i związanych z nimi domen z działalności gospodarczej Wnioskodawcy. 2) Opodatkowanie przychodów z oddania znaków towarowych i związanych z nimi domen do korzystania Spółce holdingowej – źródło przychodów, problem możliwości objęcia przychodów ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
Zmiana formy opodatkowania po wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej.
Możliwość opodatkowania przychodu z tytułu umowy dzierżawy znaku towarowego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów.
Przychody z najmu mogą być opodatkowane zarówno w ramach działalności gospodarczej, jak i w ramach najmu prywatnego.
Czy przychód z czynszu z umowy dzierżawy znaku towarowego może zostać opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a w związku z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania stawką w wysokości 8,5% przychodów z tytułu dzierżawy znaku towarowego
Czy przychód z czynszu z umowy dzierżawy znaku towarowego może zostać opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy przychód z czynszu z umowy dzierżawy znaku towarowego może zostać opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) w związku z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącego zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
1) Czy Wnioskodawca może opodatkować przychody z tytułu dzierżawy znaków towarowych zgodnie z art. 6 ust. 1a w związku z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne według stawki 8,5% pod warunkiem złożenia w przewidzianym prawem terminie odpowiedniego zawiadomienia naczelnikowi właściwego urzędu skarbowego? 2) Czy
Czy podatnik ma obliczyć i płacić ryczałtowy podatek tylko od czynszu najmu czy również za dodatkowe koszty związane z normalnym użytkowaniem lokalu mieszkalnego (tj. media)?