Interpretacja indywidualna z dnia 29 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.200.2021.2.JS
zwolnienie od akcyzy sprzedaży wyrobów węglowych na terytorium kraju na rzecz finalnych nabywców węglowych
zwolnienie od akcyzy sprzedaży wyrobów węglowych na terytorium kraju na rzecz finalnych nabywców węglowych
Sytuacja kryzysowa w kraju w związku z pandemią koronawirusa powoduje liczne utrudnienia w realizacji niektórych obowiązków podatkowych warunkujących prawo do korzystania ze zwolnienia z akcyzy. Dlatego prawodawca planuje wprowadzenie ułatwień. Nie stracimy zwolnienia z akcyzy, gdy sprzedamy jednorazowo maksymalnie 3 tony węgla bez pobierania od kupującego oświadczenia o wykorzystaniu węgla do celów
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i VAT należnego wynikającego z wystawionej faktury korygującej.
Prowadzę punkt świadczenia usług finansowych. Z oferty zaciągnięcia kredytu mogą korzystać m.in. osoby prowadzące pozarolniczą działalność. Zdarzyło się jednak, że otrzymaliśmy sfałszowane zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu w opłacaniu składek. Czy istnieje możliwość weryfikacji takich zaświadczeń?
Uznanie zapisu archiwalnego komunikacji między serwerami pocztowymi Wnioskodawcy i odbiorcy faktury za wystarczające potwierdzenie dostarczenia danej faktury korekty VAT do odbiorcy.
Przed dopuszczeniem pracownika do pracy pracodawca będzie musiał sporządzić pisemną umowę o pracę lub pisemne potwierdzenie postanowień tej umowy. Taką zmianę zakłada rządowy projekt nowelizacji przepisów Kodeksu pracy.
Korekta podatku należnego oraz podstawy opodatkowania. Potwierdzenie odbioru faktury przez kontrahenta przelew bankowy, oświadczenie, kompensata, przyjęcie porozumienie. Termin korekty podatku należnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego.
Możliwość zaliczenia poniesionych wydatków przed uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie specjalnej strefy ekonomicznej, do kosztów objętych pomocą publiczną.
Możliwość zaliczenia poniesionych wydatków przed uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie specjalnej strefy ekonomicznej, do kosztów objętych pomocą publiczną.
Moment wykazania w deklaracji eksportu towarów.
Dokumentowanie wywozu towarów poza terytorium Wspólnoty w celu zastosowania stawki 0% w przypadku elektronicznej obsługi wywozu w systemie ECS.
12 września br. zawarłam z pracodawcą umowę o pracę w formie ustnej, natomiast 15 września br. rozpoczęłam pracę. Do tej pory nie otrzymałam potwierdzenia umowy o pracę w formie pisemnej? Czy brak takiego potwierdzenia powoduje nieważność umowy? Czy ewentualnie w postępowaniu przed sądem pracy mogę powołać na świadków współpracowników, którzy mogliby potwierdzić fakt wykonywania przeze mnie pracy?
czy Spółka prawidłowo rozlicza eksport prasy do zagranicznych nabywców biorąc pod uwagę specyfikę prowadzonej działalności oraz okoliczność, że znaczna część płatności z tytułu eksportu jest w formie przedpłat ?
Czy otrzymane dokumenty rosyjskie, potwierdzające import towarów przez przedsiębiorstwo X można uznać za potwierdzenie wywozu towaru poza terytorium Wspólnoty i zastosować 0% stawkę podatku VAT?
Czy Spółka ma prawo, na podstawie omówionego powyżej egzemplarza 1 (SAD), dokonać korekty podatku należnego, w rozliczeniu za okres rozliczeniowy w którym otrzymała egzemplarz 1 (SAD)?
Zatem do dnia 31 sierpnia 2007r. za dokument potwierdzający wywóz towarów poza terytorium wspólnoty w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług należy uznać dokument elektroniczny komunikat EI-599, który jest wysyłany do zgłaszającego przez urząd celny wywozu.
Czy płatności otrzymywane na podstawie Przejściowego Świadectwa Płatności są zaliczkami, do których stosuje się art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Po zakończeniu miesiąca w toku realizacji kontraktu budowlanego Wykonawca przedkłada Inżynierowi Rozliczenie wskazując kwoty, do których otrzymania uważa się za uprawnionego. Rozliczenie obejmuje szacunkową wartość kontraktową
Czy przyznana zapomoga losowa korzysta ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 ptk 26 updof i jak należy udokumentować zdarzenie losowe?
Czy można dokumentować zakupy usług zagranicznych innymi dokumentami niż rachunki i faktury prowadząc działalność turystyczną polegającą na rezerwacji i zakupie usług hotelowych, biletów lotniczych i kolejowych, wynajmie samochodów, przewodników itp. w związku z problemami z pozyskaniem faktur za wyświadczone usługi, zwłaszcza hotelarskie?
Spółka dokonała w 2004 r. (w listopadzie i grudniu) sprzedaży eksportowej towaru do Stanów Zjednoczonych. Oryginały dokumentów SAD 3 dotyczące powyższych dostaw zaginęły i w związku z tym faktem Spółka zwróciła się z prośbą do urzędu w Heerlen (Holandia) o potwierdzenie wywozu towarów poza wewnątrzwspólnotowy obszar celny. W odpowiedzi Spółka otrzymała w miesiącu maju 2005 r. kserokopie dokumentów
dotyczy dokumentów uprawniających do zastosowania stawki podatku w wysokości 0 % z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów