Interpretacja indywidualna z dnia 13.01.2014, sygn. IPTPP2/443-845/13-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-845/13-2/PR
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego wręczania, prawa do odliczenia podatku naliczonego
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego wręczania, prawa do odliczenia podatku naliczonego
Uznanie sprzedaży towaru podstawowego oraz dołączonego do niego gratisu za dwie odrębne transakcje.
W zakresie ustalenia: czy nieodpłatne przekazania towarów dokonane w okresie od dnia 1 grudnia 2005r. do dnia 31 marca 2011r. przez Wnioskodawcę nie podlegały opodatkowaniu VAT, z jednoczesnym zachowaniem przez Wnioskodawcę prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów, które zostały następnie nieodpłatnie przekazane oraz w zakresie ustalenia,
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnień przedmiotowych.
Czy będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT zakupy związane z wykonywaniem zadań własnych, na cele reprezentacji i promocji Gminy, a przekazywane nieodpłatnie w formie pucharów, upominków, nagród rzeczowych, dyplomów, kwiatów, artykułów szkolnych itp.?
W zakresie:1. prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących zakup towarów tj. kawy, herbaty, soków, słodyczy oraz kwiatów, 2. konieczności dokumentowania fakturą wewnętrzną przekazanych towarów tj. kawy, herbaty, soków, słodyczy zużywanych przez pracowników i kontrahentów oraz konieczności dokumentowania fakturą wewnętrzną przekazanych kwiatów celem złożenia w miejscach pamięci
Opodatkowanie czynności wykorzystania towarów dla celów testowych.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania napojów na rzecz pracowników oraz nieodpłatnego udostępniania art. spożywczych kontrahentom.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług na rzecz pracowników.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów oraz nieodpłatnego świadczenia usług na rzecz pracowników.
Opodatkowanie czynności nieodpłatnego przekazania towarów na rzecz Gminnego Centrum Kultury.
Opodatkowanie bezpłatnie dodawanego produktu, prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących nabycie tzw. gratisów oraz zwrot na rachunek nadwyżki podatku naliczonego nad należnym a także sposobu dokumentowania transakcji.
Czy wyszczególnione w powyższych punktach wydatki, są w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatkami o charakterze reprezentacyjnym, nie podlegającymi zaliczeniu w ciężar kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki na spotkania z kontrahentami, w tym na zakup posiłków, ponoszone zgodnie z powyższymi zasadami, mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów Spółki?
Czy cała wartość przekazanych powyżej środków trwałych jest kosztem uzyskania przychodu? Czy tylko niezamortyzowana część przekazanych powyżej środków trwałych jest kosztem uzyskania przychodu? Czy w związku z tym, że powyższe środki trwałe przekazane zostały XX Sp. z o.o. NZOZ (ochrona zdrowia) są zwolnione z opodatkowania?
Czy i po spełnieniu jakich warunków, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, wymienione we wniosku wydatki, poniesione przez Spółkę na świadczenie kompleksowej usługi organizacji spotkania branżowego - Spółka może traktować jako wydatki stanowiące koszt uzyskania przychodów?
Czy od dnia 1 czerwca 2005 roku przekazanie i zużycie towarów należących do przedsiębiorstwa spółki w przypadkach opisanych wyżej tj. w sytuacjach, gdy dane przekazanie bądź zużycie dokonywane jest na cele związane z prowadzonym przez spółkę przedsiębiorstwem, jeżeli spółce przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu tych czynności stanowi dostawę i podlega opodatkowaniu podatkiem
Czy przekazanie rowerów (wartość jednostkowa towaru 550-650 zł) jest darowizną, która podlega opodatkowaniu, zgodnie z art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)?
Czy przy zakończeniu działalności gospodarczej, w której wykorzystywany był samochód osobowy, od którego odliczono 50% podatku VAT, przekazując go na potrzeby osobiste, należy dokonać korekty odliczonego podatku VAT?
Czy koszty zakupu ubiorów opatrzonych nazwami marek produktów Spółki, które to ubiory przekazywane są kontrahentom lub ich pracownikom z przeznaczeniem dla osób wykonujących prace budowlane, stanowią koszty reklamy i mogą być przez S. zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Czy nieodpłatne przekazanie towarów w związku z organizowanymi przez Spółkę konkursami, programami motywacyjnymi oraz w ramach realizacji strategii sprzedaży podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?