Sprzedaż towarów za granicę – WDT i eksport towarów
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz prawo do zwrotu nadwyżki podatku.
Nabywca ZCP ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu Towarów Zaimportowanych, dla których dług celny powstał po Dniu Transferu.
W sytuacji gdy wywóz przedmiotu eksportu, na poczet którego Wnioskodawca otrzymał zaliczkę, nastąpi w terminie późniejszym niż określony w art. 41 ust. 9a ustawy znajdzie zastosowanie norma zawarta w art. 41 ust. 9b ustawy. Fakt ten, jest uzasadniony specyfiką realizacji dostawy (okoliczności takie jak długi cykl produkcyjny, konieczność sprowadzenia materiału wsadowego z huty w Austrii, złożoność
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do eksportu towarów na terytorium Rosji.
w zakresie prawa do odliczenia zapłaconego podatku naliczonego z tytułu importu towarów przez przedstawiciela bezpośredniego
w zakresie prawa do odliczenia zapłaconego podatku naliczonego z tytułu importu towarów przez przedstawiciela pośredniego
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego na podstawie dokumentu celnego
Przemieszczenie wyrobów akcyzowych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy ze składów podatkowych znajdujących się na terytorium kraju do miejsca przeznaczenia innego Polska państwa członkowskiego Unii Europejskiej
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego kwotę podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego oraz określenie okresu za który przysługuje obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z tego dokumentu celnego
Czy otrzymanie dokumentu SAD (lub komunikatu IE599) z tytułu dokonanego eksportu towarów w terminie późniejszym niż przewiduje to art. 41 ust. 7 (lub art. 41 ust. 11) ustawy, ale przed upływem 6 miesięcy od otrzymania zaliczki na poczet eksportu rodzi obowiązek dokonania korekty rozliczenia przedmiotowej zaliczki i wykazania jej ze stawką 22%?
Czy otrzymanie przez agencję celną dokumentów celnych potwierdzających dokonanie wywozu towarów poza terytorium wspólnoty jest równoznaczne z otrzymaniem ich przez podatnika uprawnia do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0%?
Czy otrzymanie przez agencję celną (agenta celnego), działająca jako przedstawiciel pośredni lub bezpośredni, dokumentów celnych potwierdzających rozpoczęcie procedury wywozu oraz dokumentów potwierdzających dokonanie wywozu towarów poza terytorium wspólnoty jest równoznaczne z otrzymaniem ich przez podatnika?
Czy Wnioskodawca posiadając scan lub kserokopię potwierdzenia wywozu komunikatu IE 599, komunikat w formie pliku xml przesłanego drogą e-mailową oraz pozostałe dokumenty wskazane w opisie stanu faktycznego, uprawniona jest do zastosowania stawki 0% w eksporcie pośrednim?
Czy Wnioskodawca posiadając scan z różnymi pieczątkami urzędu celnego) lub kserokopię potwierdzenia wywozu komunikatu IE 599 oraz pozostałe dokumenty wskazane w opisie stanu faktycznego, uprawniony jest do zastosowania stawki 0% w eksporcie pośrednim?
Czy Wnioskodawca posiadając komunikat IE 599 w formie pliku xml, który otrzymała droga e-mailową od agencji celnej działającej na rzecz kontrahenta niemieckiego oraz pozostałe dokumenty wskazane w opisie stanu faktycznego, nie posiadając scanu lub kserokopii potwierdzenia wywozu komunikatu IE 599, uprawniona jest do zastosowania stawki 0% w eksporcie pośrednim?
Czy sprzedaż towarów (powtarzająca się, w znacznych ilościach częstotliwa na Ukrainę dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, gdy w dokumentach celnych jako Eksporter występuje Sprzedający to eksport bezpośredni w ujęciu ustawy o VAT?
wymagana dokumentacja dla zastosowania stawki 0% w eksporcie towarów
Moment wykazania w deklaracji eksportu towarów.
Dokumentowanie wywozu towarów poza terytorium Wspólnoty w celu zastosowania stawki 0% w przypadku elektronicznej obsługi wywozu w systemie ECS.
Jakie dokumenty wymagane są do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% w eksporcie bezpośrednim?