Interpretacja indywidualna z dnia 29 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.706.2024.1.MT
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomościach.
Sprzedaż nieruchomości, tj. prawa własności gruntu przekształconego z prawa wieczystego użytkowania – ustanowionego w trybie art. 7 tego dekretu wraz z posadowionym na nim budynkiem nie będzie stanowiła źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 tej ustawy.
Czy zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zasądzona na podstawie art. 160 K.p.a. wyrokiem Sądu Okręgowego na rzecz Wnioskodawcy kwota z odsetkami ustawowymi jest wolna od podatku?
1) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odszkodowania Wnioskodawczyni powinna opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? 2) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odsetek od odszkodowania Wnioskodawczyni powinna opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
1) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odszkodowania Wnioskodawca powinien opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? 2) Czy od wypłaconej w związku z wykonaniem wyroku sądu kwoty odsetek od odszkodowania Wnioskodawca powinien opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości - oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu skomunalizowanego dekretem z dnia .... o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze ....
w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości i udziału w użytkowaniu wieczystym gruntu
skutki podatkowe przyznanego odszkodowania
Odpłatne zbycie udziału w nieruchomości zwrot.
Sprzedaż nieruchomości nabytej w spadku uprzednio przejętej na podstawie Dekretu Bieruta.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w zwróconej nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w zwróconej nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w zwróconej nieruchomości
Sprzedaż udziału w lokalach nabytych w spadku.
Sprzedaż udziału w lokalach nabytych w spadku.
W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Czy w związku ze sprzedażą udziału w nieruchomości (tj. prawa zbywanego po upływie 5 lat od jego nabycia), Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzenia PIT-39 i rozliczenia przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości, a następnie uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w przypadku sprzedaży nieruchomości w okresie do 5 lat od daty jej zwrotu, będzie ona traktowana jako źródło przychodu zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy Wnioskodawczyni jako spadkobierca zobowiązana będzie do uiszczenia podatku dochodowego od sprzedaży Jej udziału w nieruchomości wynoszącego 1/2 części?
Czy zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zasądzona wyrokiem Sądu Okręgowego na rzecz Wnioskodawcy kwota z odsetkami ustawowymi jest wolna od podatku?
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży nabytej w ten sposób nieruchomości (w trybie przepisu art. 214 ustawy o gospodarce nieruchomościami) podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym w sytuacji, gdy od daty nabycia nieruchomości od Miasta nie upłynął jeszcze 5 letni okres, o którym mowa w art. 10 ust 1 pkt 8 i czy należy uznać datę zawarcia z Miastem umowy użytkowania wieczystego gruntu z przeniesieniem
Czy w powyższym stanie faktycznym odpłatne zbycie udziału w prawie własności przedmiotowej nieruchomości będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a jeżeli tak to w jakiej wysokości?
Czy Wnioskodawca, zamieszkały na stałe w Szkocji, tj. na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sytuacji zbycia praw do odszkodowania z tytułu utraty nieruchomości położonej w Polsce, jest objęty obowiązkiem podatkowym, o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. z 1991 Nr 80 poz. 350)?
Czy Wnioskodawczyni, zamieszkała na stałe we Włoszech w sytuacji zbycia praw do odszkodowania za utratę nieruchomości położonej w Polsce, jest objęta obowiązkiem podatkowym, o którym mowa w art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
skutki podatkowe otrzymanego odszkodowania