Interpretacja indywidualna z dnia 25 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.24.2019.9.JKU
Podleganie opodatkowaniu świadczenia usług: stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym, stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz pracowników placówek, pobytu i nauczania w przedszkolach powyżej pięciu godzin dziennie, organizacji wypoczynku uczniów w kraju i za granicą oraz organizacji turnusów rehabilitacyjnych dla uczniów, organizacji wypoczynku
Uznanie Gminy za podatnika z tytułu wydawania za odpłatnością posiłków na rzecz uczniów oraz pracowników pedagogicznych danej Szkoły.
Nieuznanie Gminy za podatnika podatku VAT i niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności dotyczących: opieki i wyżywienia nad dziećmi do lat 3 w żłobkach, za które pobierane były i są opłaty, odpłatnej opieki nad dziećmi w przedszkolach powyżej 5 godzin, odpłatnego korzystania przez dzieci z wyżywienia podczas opieki nad dziećmi w przedszkolach i klasie zerowej w związku z realizacją edukacji
w zakresie zwolnienia od podatku odpłatnych czynności związanych z organizacją obiadów dla nauczycieli
uznanie Wnioskodawcy za podatnika VAT z tytułu wyżywienia dzieci, nauczycieli, personelu administracyjnego w szkołach i przedszkolach oraz opieki nad dziećmi w przedszkolach publicznych ponad podstawę programową, opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobku w wieku od 20 tygodnia życia do lat 3
Opodatkowanie usług opieki nad dziećmi w przedszkolu ponad 5 godzinny limit oraz wyżywienia w przedszkolu, a także usług dotyczących wyżywienia pracowników pedagogicznych przedszkola (nauczycieli).
Wskazanie, czy Gmina prawidłowo uznaje, że świadczenie usług opisanych w punktach 1, 2, 5 i 6, polegających na zapewnieniu przez Jadłodajnię posiłków podopiecznym MOPS oraz OW, za które odpłatność dokonywana jest odpowiednio przez MOPS oraz OW, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i korzysta ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem.
nie uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą posiłków, organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży, uczestnictwem dzieci i młodzieży w widowiskach artystycznych oraz w związku z organizacją zajęć nauki pływania
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia, czy prowadząc stołówkę szkolną w placówkach oświatowych w związku z wykonywaniem zadań z zakresu edukacji publicznej, Wnioskodawca jest podatnikiem w rozumieniu art. 15 ustawy, w odniesieniu do czynności sprzedaży posiłków na rzecz uczniów oraz na rzecz członków personelu pedagogicznego.
Opodatkowanie usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów placówek oświatowych (szkół i przedszkoli), za które płatności dokonuje MOPS.
Zwolnienie od podatku czynności zapewnienia przez Powiat posiłków wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów Placówek oświatowych: - za które płatności dokonuje OPS, - za które płatności dokonują Płatnicy
Zwolnienie od podatku VAT usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów Placówek oświatowych, za które płatności dokonują OPS albo Płatnicy.
Prawo do zwolnienia od podatku VAT usług stołówkowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów Placówek oświatowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży posiłków: w stołówce szkolnej na rzecz uczniów oraz nauczycieli innej szkoły, w stołówce szkolnej na rzecz uczniów mieszkających w innych gminach, za których płacą ośrodki pomocy społecznej z ich gmin oraz na rzecz uczniów oraz nauczycieli w szkołach, do których dostarczane są posiłki z innych stołówek szkolnych.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży usług stołówkowych przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług stołówkowych świadczonych na rzecz uczniów Placówek oświatowych, za które płatności dokonują OPS albo Płatnicy.