Czy wynajem apartamentu w systemie dobowym musi być rejestrowany na kasie rejestrującej
Czy w związku z położeniem pokoi gościnnych na terenach wiejskich w budynku położonym w gospodarstwie rolnym, ale na terenie działki oznaczonej symbolem Bi (inne tereny zabudowane) Wnioskodawczyni, po uruchomieniu działalności w zakresie agroturystyki, będzie korzystała ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi w budynku powstałym w wyniku realizacji inwestycji (udostępnianie pomieszczeń i pokoi).
w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonania usługi polegającej na wynajmie kwater wakacyjnych oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki przed wykonaniem ww. usługi
Jeżeli Wnioskodawczyni chciałaby wynajmować pokoje gościnne dla turystów w ww. budynku bądź wystawiać rachunek uproszczony dla osób będących w delegacji to czy mieszkając w innym miejscu (zameldowanie w innej miejscowości) i pracując zawodowo (Wnioskodawczyni nie opłaca KRUS i nie jestem rolnikiem w pełnym tego słowa znaczeniu) może Ona skorzystać ze zwolnienia z podatku zgodnie z art. 21 pkt. 43 ustawy
1. Czy wynajęcie mieszkania w opisany sposób można traktować jako najem prywatny i rozliczać ryczałtem 8,5%? 2. Czy prawidłowo zastosowano stawki VAT w zależności od celu wynajmu mieszkania? 3. Czy z prawidłową datą wystawiane są faktury za najem?
Przepisy prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania przychodów uzyskiwanych z wynajmu pokoi, w których jest prowadzona działalność agroturystyczna oraz w zakresie opodatkowania przychodów z najmu na zasadach określonych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy w stosunku do wynagrodzenia wypłacanego inkasentowi, będącemu osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą Urząd powinien pobierać zaliczkę na podatek dochodowy i postępować zgodnie ze wskazaniami art. 41 i 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych wystawiając fakturę VAT za nocleg, w której jako nabywca widnieje przedsiębiorstwo, którego pracownicy goszczą w prowadzonym przez Wnioskodawcę gospodarstwie agroturystycznym, dochód określony w takiej fakturze podlega zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy dochód z tytułu wynajmu trzech pokoi gościnnych w budynku mieszkalnym położonym na terenie wiejskim w gospodarstwie rolnym na podstawie zawartej umowy najmu z firmą, w celu zakwaterowania jej pracowników jest wolny od podatku dochodowego?
Czy wnioskodawca może planowane przychody z najmu prywatnego nie zaliczać do przychodów z działalności gospodarczej?
Czy czynności pobierania opłaty uzdrowiskowej i przekazywania jej na rachunek bankowy Urzędu Miasta są usługami finansowymi, które wyłączają z możliwości opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Jeśli nie, to jakie to są usługi i jaka jest stawka zryczałtowanego podatku dla tych usług?
Czy w przypadku, gdy Wnioskodawczyni wraz z innymi współwłaścicielami sprzeda przedmiotową działkę, powstanie z tytułu tej transakcji obowiązek zapłaty podatku VAT?
Czy świadczone przez Spółkę usługi w zakresie wynajmu umeblowanych lokali wczasowych znajdujących się w tym obiekcie, spółkom zatrudniającym pracowników na cele związane z wypoczynkiem i krótkotrwałym zakwaterowaniem pracowników tychże spółek, T.C. Sp. z o.o. prawidłowo kwalifikuje jako usługi mieszczące się w pozycji 140 załącznika nr 3 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług
Czy dochody uzyskiwane z wynajmowania pokoi znajdujących się w budynku mieszkalnym położonym w gospodarstwie rolnym są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych oraz podatkiem od towarów i usług. Jednocześnie prowadzę gospodarstwo rolne, na terenie którego buduję dom mieszkalny. Część powierzchni użytkowej tegoż domu - trzy pokoje , łazienka i wc - planuję przeznaczyć na wynajem w ramach prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego . W związku z tym zamierzam poszerzyć prowadzoną działalność
1. Czy wydzielając z gospodarstwa rolno-sadowniczego będącego współwłasnością na potrzeby prowadzonej przez stadniny koni grunty o powierzchni 4,5 ha wraz z budynkami należy ze współwłaścicielem zawrzeć umowę najmu i płacić mu stosowny czynsz i czy ten czynsz będzie stanowić koszty prowadzonej stadniny?2. Jak należy amortyzować użytkowany przez stadninę koni budynek - czy w całości, czy stosownie do