Interpretacja indywidualna z dnia 13 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.290.2024.3.KP
Ulga termomodernizacyjna.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (wymiana stolarki okiennej, wymiana dachu - nadbudowa, instalacja c.o.)
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - faktura wystawiona na małżonka, niebędącego właścicielem nieruchomości.
Czy może Pani odliczyć od podstawy obliczenia podatku ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym osób fizycznych ulgę termomodernizacyjną (art. 26h ust. 1 wskazanej ustawy na termomodernizację budynku mieszkalnego wchodzącego w skład majątku wspólnego Pani i męża, w wysokości pełnych wydatków na termomodernizację poniesionych w danym roku podatkowym z Państwa
Ulga termomodernizacyjna – stolarka okienna.
Ulga termomodernizacyjna – wymiana stolarki okiennej, dokumentowanie wydatków.
Stawki podatku dla usługi polegającej na montażu okien, drzwi i bram garażowych wraz ze sprzedażą materiałów.
Czy dokonanie przez spółdzielnię mieszkaniową członkom spółdzielni częściowego zwrotu kosztów wymiany stolarki okiennej stanowi przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu?
Jakie są skutki podatkowe zwrotu przez spółdzielnię mieszkaniową wydatków poniesionych na wymianę okien?
Czy Zainteresowany prawidłowo opodatkował sprzedaż usługi wymiany okien w budynku Kościoła według stawki 22%, gdyż odbiorca faktury jest odmiennego zdania?
Czy wykonywane przez Wnioskodawcę usługi wymiany stolarki okiennej z wykorzystaniem podwykonawcy i zakupionych wcześniej przez Wnioskodawcę materiałów na zlecenie generalnego wykonawcy remontu budynku mieszkalnego sklasyfikowanego w PKOB 111 lub PKOB 112, będzie opodatkowane 7% stawką podatku od towarów i usług?
Stawka podatku dla sprzedaży budynku w stanie surowym sklasyfikowanym w dziale 11 PKOB. Wnioskodawca posiada pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym wraz z dojściami oraz zgłoszenie rozpoczęcia budowy. Obiekt posadowiony na gruncie będzie miał rozpoczętą budowę fundamentów oraz części podpiwniczonej.
Usługa polegająca na zamontowaniu schodów stalowych wraz z balustradą w istniejącym budynku jednorodzinnym będącym obiektem budownictwa stałego zamieszkania PKOB 11, sklasyfikowana według Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, jako roboty związane z montażem stolarki budowlanej PKWiU 45.42.1, podlega opodatkowaniu według preferencyjnej stawki podatku od towarów i usług w wysokości 7%.
Roboty budowlane związane z wymianą lub instalacją stolarki budowlanej oraz instalacją zewnętrznych rolet okiennych, sklasyfikowane pod symbolami PKWiU: 45.21.11-00.00, 45.34.31-00.00, 45.42.11-00.00, 45.42.12-00.00 i 45.42.13-00.00, wykonywane w budynkach mieszkalnych (PKOB 111, 112 i 113), podlegają opodatkowaniu według preferencyjnej stawki podatku od towarów i usług w wysokości 7%.
Jaką stawkę podatku należy stosować do sprzedawanej stolarki okiennej i drzwiowej, bram garażowych, rolet wewnetrznych i zewnętrznych, jeżeli wyroby te są sprzedawane wraz z usługą montażu?
Zwrot poniesionych kosztów za wymianę stolarki okiennej przez Spółdzielnię Mieszkaniową nie stanowi przychodu, natomiast wystąpi obowiązek doliczenia do podatku 19% uzyskanej kwoty.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy okien i drzwi wraz z montażem, dokonywanej przez ich producenta.
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy stolarki budowlanej wraz z montażem przez producenta
Jaką stawką podatku VAT opodatkowane są usługi w zakresie montażu stolarki otworowej w budynku mieszkalnym przez podatnika będącego oraz niebędącego producentem? Czy stawkę 7% należy traktować jako stawkę obowiązującą do całej należności za wykonaną usługę (łącznie z zużytymi do jej wykonania materiałami w tym wyprodukowanym oknem, drzwiami) czy tylko dla usługi montażu? Czy można zastosować stawkę
Jak postąpić w przypadku gdy oddzielnie zostanie wykazane na fakturze dostawa stolarki budowlanej a oddzielnie usługa jej montażu?
Czy uzyskany od spółdzielni mieszkaniowej zwrot części poniesionych wydatków za wymianę stolarki okiennej stanowi przychód podlegający opodatkowaniu w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Jaką stawką podatku VAT opodatkowane są usługi w zakresie montażu stolarki otworowej w budynku mieszkalnym przez podatnika będącego oraz nie będącego producentem? Czy stawkę 7% należy stosować do całej należności za wykonaną usługę (łącznie z zużytymi do jej wykonania materiałami) ?